نتانیاهو در یک قدمی به قدرت بازگشت

در پایان انتخابات در سرزمین های اشغالی، بررسی نتایج اولیه حاکی از آن است که حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم است.

به گزارش فارس، الجزیره با انتشار خبری اعلام کرد که نتایج اولیه نشان می دهد ائتلاف راست افراطی به رهبری نتانیاهو 62 کرسی در کنست به دست خواهد آورد.

شبکه 12 رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که نتانیاهو با کسب 61 کرسی از 120 کرسی پارلمان در این انتخابات پیروز خواهد شد.

شبکه الجزیره نیز به نقل از منابع صهیونیستی گزارش داد که نتانیاهو تماس با رهبران دیگر احزاب ائتلاف خود را آغاز کرده است. این در حالی است که هنوز هیچ نتیجه ای به طور رسمی اعلام نشده است و رسانه های اسرائیلی بر اساس نظرسنجی های انتهای صندوق حدس و گمان می زنند.

این پنجمین انتخابات رژیم صهیونیستی در 4 سال گذشته است که روز سه شنبه برگزار شد.

چهار دولت قبلی این رژیم که با ائتلافی از احزاب کوچکتر تشکیل شده بودند، همگی با شکست پایان یافتند. برخی از ناظران احتمال شکست سیاسی ائتلاف بعدی، چه رهبری نتانیاهو و چه رهبری نتانیاهو را انتظار ندارند. بن بست سیاسی در این رژیم مسائل را عمیق تر و پیچیده تر خواهد کرد.

به گزارش کان نیوز، مقامات رژیم صهیونیستی اعلام کردند که 6 میلیون و 788 هزار و 804 نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات سراسری فلسطین اشغالی هستند.

مجموعه نظرسنجی های روزنامه صهیونیستی «هارتس» نشان می دهد که بنیامین نتانیاهو، حامی بلوک و احزاب، یا می تواند ۶۱ کرسی لازم برای تشکیل کابینه را به دست آورد یا یک کرسی کمتر خواهد داشت.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

پاربرگ سایت

تماس با ما