نظرسنجی پنچایات بنگال غربی SC با شنیدن درخواست علیه دستور HC برای استقرار نیروهای مرکزی موافقت کرد اخبار بنگال غربی

دهلی نو: دادگاه عالی روز دوشنبه موافقت کرد که روز سه‌شنبه به درخواست رسیدگی به درخواست دادگاه عالی کلکته مبنی بر دستور کمیسیون دولتی انتخابات (SEC) برای درخواست و استقرار نیروهای مرکزی در سراسر بنگال غربی برای انتخابات پانچایات رسیدگی کند. این موضوع روز دوشنبه در جلسه تعطیلی قضات سوریا کانت و ام. ام. سوندرش توسط وکیل ارشد میناکشی آرورا که به دنبال رسیدگی فوری بود، مطرح شد.

آرورا، که برای SEC حضور داشت، گفت که درخواست تجدیدنظر علیه این دستور جمعه گذشته ثبت شد اما مورد بررسی قرار نگرفت. دادگاه عالی در 15 ژوئن به SEC دستور داد تا ظرف 48 ساعت نیروهای مرکزی را در سراسر بنگال غربی برای انتخابات پانچایات مستقر کند. دادگاه خاطرنشان کرد که از زمان صدور دستور در 13 ژوئن برای استقرار نیروهای مرکزی در مناطق حساس برای فرآیند رأی گیری، هیچ اقدام قابل توجهی انجام نشده است.

دادگاه عالی به کمیسیون SEC دستور داد تا استقرار نیروهای مرکزی را برای همه ولسوالی‌های این ایالت که تحت تأثیر خشونت‌ها بر سر ثبت نامزدها برای انتخابات پانچایات در 8 ژوئیه قرار گرفته‌اند، درخواست کند.

دادگاه با اشاره به اینکه تا به امروز هیچ گام موثری برای شناسایی مناطق حساس از نظر قانون و نظم و با توجه به اظهارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر اینکه ممکن است چند روز دیگر طول بکشد، انجام نشده است، گفت: «منتظر هر طولانی‌تر شدن، آسیب بیشتری به وضعیت وارد می‌کند و کمکی به حفظ خلوص روند انتخابات نخواهد کرد.»

دادگاه عالی به مرکز دستور داده بود تا تعداد مورد نیاز نیروهای مرکزی را مستقر کند و هزینه آن بر عهده دولت اتحادیه خواهد بود و هیچ بخشی از آن به عهده ایالت نخواهد بود.

دادگاه در 13 ژوئن دستور داده بود که نیروهای مرکزی فوراً در مناطق و مناطقی که توسط SEC حساس اعلام شده است، مستقر شوند. SEC دستور داده شد تا پس از آن طرح ارزیابی ارائه شده توسط ایالت را بررسی کند و هر جا که نیروی پلیس ایالت ناکافی باشد، نیروهای شبه نظامی مستقر خواهند شد.

رهبران اپوزیسیون، از جمله سووندو آدیکاری از BJP و ادیر رانجان چاودوری، نماینده کنگره، از دادگاه درخواست کرده بودند تا نیروهای مرکزی را برای اطمینان از برگزاری انتخابات مسالمت‌آمیز مستقر کند و اظهار داشتند که ایالت شاهد خشونت‌های گسترده در جریان انتخابات شهرداری در سال 2022 و انتخابات شهرداری کلکته بوده است. در سال 2021

آنها همچنین برای تمدید آخرین تاریخ نامزدی دعا کرده بودند و ادعا کردند که زمان داده شده کافی نیست. دادگاه رسیدگی به دعا را به کمیسیون SEC واگذار کرده بود.

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت

تماس با ما