نظر ترامپ حزب جمهوری خواه گرجستان را ویران کرد & و اکنون با عواقب آن مواجه است

یادداشت ویراستار: جف دانکن، مشارکت‌کننده سیاسی CNN و جمهوری‌خواه، از سال 2019 تا 2023 به عنوان معاون فرماندار جورجیا خدمت کرد. او بازیکن سابق بیسبال حرفه‌ای و نویسنده کتاب «GOP 2.0: چگونه انتخابات 2020 می‌تواند به راه بهتری برای حزب محافظه‌کار آمریکا منجر شود» است. ” نظراتی که در این تفسیر بیان شده نظر خود اوست. مقالات نظری بیشتری را در CNN مشاهده کنید.CNN

زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، دستگیری آتی خود را در شهر نیویورک پیش بینی کرد، طبیعتا توجه به دادستان منطقه منهتن معطوف شد. با این حال خطر قانونی جدی تر او ممکن است در 900 مایلی جنوب جورجیا باشد، جایی که تحقیقات فانی ویلیس، دادستان ناحیه فولتون در مورد تلاش های نیروهای طرفدار ترامپ برای براندازی انتخابات 2020 ادامه دارد.

ثابت نگه داشتن تحقیقات متعدد و همزمان می تواند دشوار باشد، اما تفاوت اصلی بین نیویورک و جورجیا در اینجا وجود دارد. مورد اول شامل تحقیقاتی در مورد نقش ادعایی ترامپ در طرحی برای پرداخت پولی به بازیگر فیلم بزرگسالان استفانی کلیفورد، با نام مستعار استورمی دنیلز، در طول مبارزات انتخاباتی او در سال 2016 است.

این اپیزود که به شدت در رسانه ها پوشش داده می شود، شامل شهادت های کلیدی از شاهد ستاره مایکل کوهن، متحد نزدیک و تعمیرکار شخصی ترامپ، یک مجرم مجرم و وکیل محروم شده است که از طرف ترامپ 130000 دلار به دنیلز پرداخت تا او را از انتشار عمومی در مورد یک پرونده ادعایی باز دارد. رابطه با رئیس جمهور سابق یک دهه قبل.

جف دانکن Lead vpx

سی ان ان گزارش داد که تحقیقات کانتی فولتون بر اتهامات احتمالی دزدی و توطئه در ارتباط با تلاش ترامپ برای لغو نتایج انتخابات 2020 متمرکز است، اتهاماتی که بیشتر با درام های جنایی تلویزیونی مانند “سوپرانوها” مرتبط است تا رئیس جمهور سابق آمریکا. ایالات متحده.

واکنش جمهوری خواهان گویا است. در حالی که جهان برای اخبار فوری در شهر گاتهام آماده می شد، اکثر اعضای حزب جمهوری خواه، از متحدان قابل اعتمادی مانند کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان گرفته تا رقبای احتمالی ریاست جمهوری، به دفاع از ترامپ شتافتند. جمهوری خواهان مجلس نمایندگان، “سوء استفاده بی سابقه از اختیارات دادستانی” را محکوم کردند و خواستار تحقیقات در مورد آلوین براگ، دادستان منطقه منهتن شدند.

در جورجیا، جایی که تیم حقوقی ترامپ صدای برجسته‌ای در ضد حمله علیه ویلیس بوده است، داستان نمی‌تواند متفاوت باشد. با استثناء بسیار اندک، جمهوریخواهان برجسته ایالت، از جمله فرماندار. برایان کمپ، از مبارزه خارج شده اند و به وضوح سکوت کرده اند.

جزئیاتی که گفته نشده این است که بسیاری از 75 شاهدی که توسط هیئت منصفه ویژه ویلیس – از جمله این نویسنده – مصاحبه شده اند، جمهوری خواهانی هستند که در سال 2020 به ترامپ رای داده بودند. آنها بداخلاقی های او را از نزدیک دیده بودند. بسیاری در تلاش ناامیدانه غیرواقعی او برای چسبیدن به قدرت، خشم او را دریافت کرده بودند.

تماس تلفنی بدنام ترامپ با برد رافنسپرگر، وزیر امور خارجه جورجیا در ژانویه 2021 وجود داشت که از او خواسته بود “11780 رای بیابد، که یک رای بیشتر از ماست، زیرا ما در این ایالت پیروز شدیم.” رافنسپرگر به اعتبار بزرگ خود از همراهی با این درخواست خودداری کرد و خشم حامیان ترامپ را برانگیخت و حتی در این روند تهدید به مرگ شد. رافنس‌پرگر با مخالفت‌های سیاسی مخالفت کرد و به راحتی چالش اولیه مورد حمایت ترامپ را در مسیر انتخاب مجدد در سال 2022 ارسال کرد.

سپس کمپین فشار ترامپ و تیم حقوقی او از قانونگذاران جمهوری خواه در مجمع عمومی جورجیا خواستار تشکیل جلسه ویژه برای لغو پیروزی بایدن شد. دیوید رالستون، رئیس مجلس نمایندگان جورجیا که در ماه نوامبر درگذشت، مانند رافن اسپرگر، بر موضع خود ایستاد و به ترامپ گفت: “من هر کاری که در توانم باشد که مناسب باشد انجام خواهم داد.”

سپس توطئه کیشوت برای ارائه مجموعه ای جعلی از انتخاب کنندگان از گرجستان وجود داشت. در 48 ایالت از 50 ایالت، از جمله جورجیا، برنده آرای مردمی مجموع انتخاب کنندگان ایالت خود را دریافت می کند. نامزدی که اکثریت 538 رای الکترال را کسب کند، کاخ سفید را برنده می شود. همراه با شش ایالت دیگر، تیم حقوقی ترامپ تلاش کرد تا فهرستی کاملاً متفاوت و نادرست از انتخاب کنندگان ریاست جمهوری 2020 از جورجیا ارائه دهد و بدین ترتیب آرای انتخاباتی ما را از ستون بایدن رد کرد.

برای تضعیف نتایج انتخابات جورجیا، ترامپ و تیم حقوقی‌اش سیل روایات آتش‌زا و بی‌حرمتی را منتشر کردند، از خرابی لوله‌های آب، ماشین‌های رای‌دهی فاسد گرفته تا خرد کردن یا شمارش اشتباه آرا، به چند مورد.

اگرچه این شایعات جدا از واقعیت بود، اما به هدف خود یعنی ایجاد تردید در مورد انتخاباتی دست یافتند که تا به امروز هیچ کس مدرک معتبری از تقلب گسترده ارائه نکرده است.

تلاش های ترامپ برای تضعیف یکپارچگی انتخابات آنقدر موثر بود که به اندازه کافی رای دهندگان جمهوری خواه جورجیا گیج و سردرگم برای انتخابات دور دوم مجلس سنای آمریکا در ژانویه 2021 در خانه ماندند و کرسی ها را به یک جفت دموکرات واگذار کردند.

اقدامات ترامپ حزب جمهوری خواه گرجستان را ویران کرد. خسارات ناگفته از هر چرخه خبری در مورد خطر قانونی او بیشتر خواهد ماند. تاریخ با کسی که در تضعیف و براندازی یک انتخابات منصفانه تصمیم گرفته باشد مهربان نخواهد بود.

برای حرکت رو به جلو، باید نتایج سال 2020 را بپذیریم، ترامپ را در آینه عقب قرار دهیم و شروع به نوشتن فصل بعدی حزب جمهوری خواه کنیم. به جای ساختن راه‌هایی برای براندازی انتخابات تقریباً سه ساله، تلاش‌های ما باید قبل از شمارش دسته بعدی آرا، به سمت به دست آوردن قلب‌ها و ذهن‌ها هدایت شود.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما