نظر در سیرالئون، 50 سنت می تواند زندگی را تغییر دهد

ماکنی، سیرالئون – خود را برای یک واقعیت فاحش آماده کنید: حدود 1.5 میلیارد نفر از مردم جهان کرم هایی در بدن خود دارند که آنها را ضعیف می کند و گاهی اوقات آنها را بد شکل می کند. با این حال، از بین بردن کرم‌ها یکی از وسوسه‌انگیزترین و ارزان‌ترین راه‌حل‌های سلامتی است.

اینطور فکر کنید: با هزینه نگه داشتن یک سگ آمریکایی کرم زدایی، می‌توانیم بیش از 100 کودک را در خارج از کشور از زیر بار کرم‌ها رها کنیم.

من در سفر سالانه برنده سفر هستم، که در آن یک دانشجوی دانشگاه را به یک سفر گزارشی با خود می برم به این امید که علاقه جوانان را به مسائل جهانی که همیشه آن طور که باید مورد توجه قرار نگیرند – مانند کرم ها یک میلیارد شکم

برنده دانشجوی من مدی بندر است، که اخیراً از دانشگاه ییل فارغ التحصیل شده است – سفر به دلیل بیماری همه گیر به تعویق افتاد – و من او را به روستایی سیرالئون آوردم زیرا آنچه در این روستاها اتفاق می افتد نشان می دهد که ثبت پیشرفت چقدر می تواند ارزان باشد: کودکان را می توان کرم زدایی کرد. هر کدام حدود 50 سنت با دو کرم‌زدایی معمولی در سال، این مبلغ سالانه 1 دلار است، در حالی که تقریباً 140 دلار در سال برای داروی کرم‌زدایی هارتگارد که سگ من دریافت می‌کند، است.

کرم ها به طور معمول زندگی را به خطر نمی اندازند، اما می توانند باعث کم خونی، کاهش انرژی و در برخی موارد آسیب های بدتری شوند. مدی و من به اینجا آمدیم تا برنامه ای را برای از بین بردن یک نوع کرم ویرانگر غیرمعمول که باعث فیل می شود، ببینیم، بیماری که به این دلیل نامیده می شود که باعث می شود پاهای فرد مانند فیل متورم شود.

این همان اتفاقی است که برای روکوه کنا رخ داد، زنی لاغر با پای چپ که به شدت ورم کرده است. او داروهای کرم‌زدایی مصرف کرده است که کرم‌ها را از بین برده‌اند، اما خود بدشکلی قابل جبران نیست.

کنا به ما گفت: «من قبلاً به عنوان کشاورز و باغدار کار می کردم، اما اکنون نمی توانم.

یکی از معیارهای ننگ فیل: روستاییان دیگر کانا را مسخره کردند و سپس شروع به متهم کردن او به جادوگری کردند. روستاییان احضار شدند و یک شکارچی جادوگر حرفه ای تیری را چرخاند که ظاهراً به هر جادوگر حاضر اشاره می کند. در پایان یک روند پاکسازی، یک درگیری روستایی و یک زنجیره مجازات وجود داشت که به کشتن سه مرد ختم شد.

همه به خاطر کرم ها

کرم‌ها زمانی در حدود 40 درصد آمریکایی‌های ساکن در ایالت‌های جنوبی زندگی می‌کردند، اما پیش‌روی بنیاد راکفلر در اوایل قرن بیستم، کودکان آمریکایی را کرم‌زدایی کرد و سپس شاهد دستاوردهای بزرگی در توانایی کودکان برای مطالعه و یادگیری بود. بر اساس برآورد سازمان بهداشت جهانی، با وجود رفع آسان، کرم ها هنوز در بدن 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان زندگی می کنند.

خبر خوب این است که فیل، بیماری که باعث شد کانا به جادوگری متهم شود، در راه است. این تنها ناحیه در سیرالئون است که این بیماری هنوز بومی است و وحشتی که برمی انگیزد ممکن است به زودی خاطره ای شود. اعتبار حذف تا حدی به هلن کلر بین‌المللی تعلق می‌گیرد، یک سازمان غیرانتفاعی که برای از بین بردن آن و سایر بیماری‌های گرمسیری تلاش می‌کند.

در حرفه گزارشگری خود، کاهش دلچسب فیل و سایر بیماری های ناشی از کرم ها را دیده ام. گاهی اوقات بچه ها آنقدر کرم داشتند که از انسداد روده می مردند. پزشکان می گویند که در حال حاضر بسیار نادر است.

شاون بیکر از هلن کلر بین‌المللی می‌گوید: «میلیون‌ها نفر اکنون از این شرایط ناتوان‌کننده برای نسل‌های آینده رهایی یافته‌اند، بیماری‌هایی که هزاران سال است بشریت را آزار می‌دهند.

مردان مبتلا به فیل که به عنوان فیلاریازیس لنفاوی نیز شناخته می‌شود، گاهی از تحقیر خاصی رنج می‌برند: این بیماری نه تنها باعث تورم شدید پاها، بلکه باعث تورم شدید بیضه‌ها نیز می‌شود.

من با پنج مرد مبتلا به فیل صحبت کردم که کیسه بیضه‌هایشان به اندازه یک گریپ فروت یا توپ کوچک فوتبال متورم شده بود. ده ها میلیون مرد از این عارضه رنج می برند.

آمیدو ثالله، 35 ساله، کشاورز که همسرش او را به خاطر بیماری با فرزندانش ترک کرد، گفت: «خیلی ناراحت کننده است. برای ثالله سخت است که در شلوار بپوشد یا راه برود و مردان را با این وضعیت هدف تمسخر و تمسخر قرار می دهد.

با این حال، در حالی که نمی‌توان پاهای متورم را اصلاح کرد، اما اکنون امیدی برای مردانی وجود دارد که از اهانت کیسه بیضه‌های متورم رنج می‌برند. Helen Keller Intl در حال انجام عمل جراحی رایگان است که توسط صندوق END، گروهی که با کرم‌ها مبارزه می‌کند، تامین مالی می‌شود تا کیسه بیضه‌های مبتلایان به این بیماری را کاهش دهد. هزینه جراحی حدود 150 دلار است و تغییر دهنده است. دو مرد در اینجا جراحی را انجام داده اند و بقیه مشتاقانه منتظر آن هستند.

آلفا بانگورا، 38 ساله که پس از جراحی بهبود یافته است، به من گفت: “شرم از بین رفته است.” دوباره احساس می کنم یک انسان عادی هستم.

مردم گاهی با تردید از من می پرسند که آیا کمک های بشردوستانه فایده ای دارد یا خیر. هیچ کس با دیدن تلفات فیل در اینجا در حال کاهش یا تسکین این مردانی که جان خود را پس داده اند، نمی تواند در آن شک کند. و آمریکایی‌ها می‌توانند افتخار کنند که USAID یکی از سرمایه‌گذاران اصلی تلاش‌های کرم‌زدایی است.

در اوایل کارم، فکر می‌کردم در نبرد دیرینه بین کرم‌ها و انسان‌ها، ممکن است این کرم‌ها برتری داشته باشند. اکنون، حتی در فقیرترین کشورهای جهان، انسان ها در حال افزایش هستند. در زمان خبرهای بسیار تلخ، این یک پیروزی برای بشریت است.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما