نظر | میز ضیافت یهودستیزانه ترامپ خیلی وقت پیش چیده شد

رئیس جمهور سابق، که برای دفتر سابق خود نامزد می شود، یکی از بدنام ترین یهودی ستیزان در ایالات متحده را به خانه خود دعوت می کند که یک منکر معروف هولوکاست را به همراه دارد. تا کنون، تا آنجا که من می دانم، تنها عضو کابینه دونالد ترامپ که علناً رئیس سابق خود را با نام محکوم کرده است، مایک پنس است. همچنین، به استثنای معدودی، جمهوری‌خواهان ارشد یا ارگان‌های اصلی رسانه‌های راست‌گرا نیز وجود ندارند، و حتی برای آن‌ها اتهامات عمدتاً این است که ترامپ در مورد بررسی لیست مهمانان خود بی‌اهمیت بوده است.

اگر او دوباره برنده می شد، همه اینها مانند دفعه قبل زیر فرش می رفت. این عادی جدید است. ما نباید تعجب کنیم. زمینه برای آن مدت ها پیش فراهم شده بود.

این زمانی مطرح شد که جمهوری خواهان تعصبات قومی مختلف ترامپ را عادی کردند. به یاد بیاورید زمانی که در طول مبارزات انتخاباتی سال 2016، او گفت که نمی تواند انتظار داشته باشد که در یک پرونده کلاهبرداری از یک قاضی با میراث مکزیکی یک محاکمه عادلانه دریافت کند و پل رایان، که در آن زمان رئیس مجلس نمایندگان بود، آن را “تعریف کتاب درسی از یک نظر نژادپرستانه”؟ رایان به هر حال او را تایید کرد.

زمانی مطرح شد که جمهوری خواهان تئوری های توطئه ترامپ را عادی کردند. مادرزادگی او باید به اندازه کافی رد صلاحیت می شد. اما مشکل تفکر توطئه این است که یک نظریه همیشه به نظریه دیگر منتهی می شود – و نظریه نهایی توطئه، راز راز راز راز، این است که یهودیان این کار را انجام دادند. افرادی که می توانند هر چیزی را در مورد هر چیزی باور کنند، در نهایت هر چیزی را در مورد یهودیان باور خواهند کرد.

زمانی مطرح شد که ترامپ و بسیاری از رسانه های محافظه کار جمهوری خواهان را به حزب مهاجران بدل کردند، چیزی که در زمانی که پرچمداران آنها رونالد ریگان، بوش ها و جان مک کین بودند، قاطعانه چنین نبودند. کتاب تثنیه می گوید: “شما نیز باید با غریبه دوست شوید، زیرا در سرزمین مصر غریب بودید.” همچنین به همین دلیل است که یک متعصب 11 جمعی از یهودیان را در کنیسه ای در پیتسبورگ در نقشه ای برای حمله به مهاجرت به قتل رساند.

زمانی مطرح شد که ترامپ رسانه های خبری را «دشمن مردم آمریکا» خواند. نباید بحث برانگیز باشد که بگوییم رسانه های خبری اصلی اغلب با تفکر گروهی، سوگیری لیبرالی و فرضیات خودپسندانه درباره خوبی خود چشمک می زنند. اما ترامپ به دلیل شیطان‌سازی صنعتی که در کنار بانک‌ها و سرگرمی‌ها، در میان یهودی‌ستیزان سرسخت، مترادف با «یهود» است، انتقاد کرد.

زمانی شکل گرفت که جنبش محافظه‌کار روشنفکری را از هر نوع، از جمله روشنفکران محافظه‌کار، تحقیر کرد. با وجود اینکه زمان زیادی در راه بود، اما زمانی فرا رسید که بیل اوریلی از فاکس نیوز علناً جرج ویل، ستون نویس واشنگتن پست را به دلیل نقد ناخوشایند او از کتاب احمقانه «کشتن ریگان» مجری تلویزیون، رد کرد و پس از آن ویل قرارداد خود را با فاکس نیوز از دست داد. اما افتخار خود را حفظ کرد. (اوریلی در نهایت هر دو را از دست داد.) نفرت جناح راست ترامپ از هر چیزی که حس دانش یا فرهنگ را منتقل می کند به خودی خود یهودستیزانه نیست. اما راهی برای گرایش به آن سمت دارد.

زمانی مطرح شد که «جهانی‌گرا»، کلمه‌ای دیگر که برای «یهودی» سوت سگ می‌زند، تبدیل به یک توهین مورد استفاده راست شد. این تصور که گروهی پنهانی از سرمایه داران که با هیچ کشوری وفاداری ندارند، فقط برای خودشان هستند و با کمال میل طبقات کارگر را برای سود خود متضرر می کنند، نظریه ای است که در پس شعار “یهودیان جایگزین ما نمی شوند” است که توسط نئوها پذیرفته شده است. – راهپیمایان نازی در راهپیمایی اتحاد راست در شارلوتزویل در سال 2017.

زمانی که مدیریت فاکس نیوز به طور مکرر در کنار ستاره متعصب خود ایستاده بود، حتی در حالی که او از نظریه جایگزینی دفاع می کرد، به دنبال “سرمایه داری کرکس” یک سرمایه گذار برجسته یهودی رفت و کانیه وست را به عنوان یک حقیقت گوی “جسور” تحسین کرد. ویرایش نظرات یهودستیزانه Ye.

این موضوع زمانی مطرح شد که جناح راست مکرراً به پیشنهادات پیگیر ترامپ برای جناح رادیکال حزب، خواه توئیت تصاویر یهودی ستیزانه، دروغ گفتن در مورد دیوید دوک و یا امتناع از انکار برتری خواهان سفیدپوست در اولین مناظره ترامپ با جو بایدن، نگاه دیگری انداخت. پسران مغرور به “پشت ایستادن و ایستادن.” این خواستگاری ناپسند همیشه بخشی از کتاب بازی ترامپ بوده است، به همین دلیل است که آخرین شام او برای هیچ کس غافلگیر کننده نیست.

زمانی مطرح شد که کارشناسان جناح راست به درستی یهودی ستیزی در سمت چپ را محکوم کردند – مضرات یک ایلهان عمر یا جرمی کوربین یا ضدصهیونیست هایی که انتقادهای بی دریغ از اسرائیل اغلب از رفتارها و رفتارهای یهودی ستیزانه باستانی تقلید می کنند – در حالی که عملاً نسبت به رژیم صهیونیستی بی صدا ماندند. یهودستیزی یک مارجوری تیلور گرین، یک ویکتور اوربان و جناح راست QAnon. «ابتدا پرتو را از چشم خود بیرون بیاور» ممکن است یک عبارت مسیحی باشد، اما این جنبش محافظه کار باید خانه خود را در مورد یهودی ستیزی تمیز کند، قبل از اینکه به لکه در چشم مخالفان خود توجه کند.

نکته پایانی: من تمایلی به نوشتن این ستون نداشتم، زیرا فکر می‌کنم رئیس‌جمهور سابق یک نیروی سیاسی مصرف‌شده است و همانطور که پتی دیویس روز دوشنبه مشاهده کرد، اغلب بهترین راه برای شکست دادن یک قلدر نادیده گرفتن اوست. اما تعصب هایی که ترامپ به راه انداخته خرج نمی شود و نمی توان آنها را نادیده گرفت. و تا زمانی که به صراحت توسط هر آنچه از محافظه کاری شرافتمندانه باقی مانده محکوم نشوند، شکست نخواهند خورد.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما