نقد و بررسی & Money Shot The Pornhub Story& A Clear Eye on a Industry

در دسامبر 2020، نیکلاس کریستوف، روزنامه‌نگار، ستونی در بخش نظرات نیویورک تایمز نوشت و داستان بازماندگان جوانی را که آزار جنسی آنها در وب‌سایت Pornhub پست شده بود، شرح داد. این قطعه که از سایت خواسته بود تغییراتی ایجاد کند، منجر به ممنوعیت آپلود کاربران تایید نشده توسط پورن هاب و ممنوعیت استفاده از کارت های ویزا و مسترکارت در وب سایت شد. مقاله کریستوف نقش پیچیده‌ای را در «Money Shot: The Pornhub Story» ایفا می‌کند، مستندی در نتفلیکس که زیرکانه برخی از اجراکنندگان حرفه‌ای پورن را که به دنبال خودمختاری در صنعت هستند، در مرکز صحنه قرار می‌دهد.

از طریق مصاحبه با کارگران و مدافعان آنها (و با کریستوف)، مستندساز سوزان هیلینگر (که همچنین تهیه کننده و کارگردانی اپیزودهای “The Weekly” تایمز، یک برنامه تلویزیونی در FX، در سال 2019) متقاعد کننده استدلال می کند که هدف کمپین هایی از جمله Traffickinghub است. در کاهش سوء استفاده و کمک به قربانیان، اما در نهایت به یک گروه به حاشیه رانده دیگر آسیب می رساند: کارگران جنسی و بازیگران پورن که در این پلتفرم ها رشد می کنند، که آنها را قادر می سازد مستقل کار کنند. هیلینگر همچنین به این واقعیت توجه می کند که برخی از بلندترین صداهای ضد پورنو هاب با جناح راست افراطی سیاسی ارتباط دارند.

سال‌های اخیر شاهد مجموعه‌ای از مستندهای جاری درباره وحشت‌های دنیای فناوری، از حقه‌بازی‌های دوستیابی گرفته تا طرح‌های رمزنگاری بوده‌ایم. «Money Shot» شامل کلیشه‌هایی از این زیرژانر است – اگر یک توییت دیگر با جلوه صدای چیرپ روی صفحه نمایش داده شود، خودم پرواز می‌کنم – اما این کار عمدتاً به مخالفت‌ها می‌پردازد. هیلینگر از اجرای مجدد دوری می‌کند و در عوض صحنه‌های آرام را با متخصصان پورن ترجیح می‌دهد. در اینجا مستندی است که به روشنی به تخلفات صنعتی که توسط سرمایه داری هدایت می شود می پردازد در حالی که هرگز کارگرانی را که ایمنی و موفقیت آنها باید اولویت شماره یک آن حرفه باشد، از دست نمی دهد.

Money Shot: The Pornhub Story
درجه بندی نشده. مدت زمان: 1 ساعت و 34 دقیقه. در نتفلیکس تماشا کنید.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت

تماس با ما