نقش ویتامین D در درمان افسردگی

آیا قرار گرفتن زیر نور خورشید می تواند به شما در مبارزه با افسردگی کمک کند؟ نتایج یک مطالعه جدید انجام شده توسط محققان بین المللی نشان می دهد که این ویتامین ممکن است علائم افسردگی را در بزرگسالان کاهش دهد.

به گزارش اسنا و به نقل از ASAF، محققان با بررسی مطالعات انجام شده در سراسر جهان، مطالعه ای فرا تحلیلی در مورد رابطه بین مصرف مکمل ویتامین D و افسردگی انجام دادند. محققان همچنین 41 مطالعه را در مورد اثربخشی ویتامین D در مبارزه با افسردگی در بزرگسالان طی کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی شده با دارونما در جمعیت‌های مختلف بررسی کردند. این مطالعات شامل بیماران مبتلا به افسردگی، افراد از جمعیت عمومی و افرادی با شرایط فیزیکی متفاوت بود.

نتایج متاآنالیز نشان می دهد که ویتامین کامل موثرتر از مصرف دارونما برای کاهش علائم افسردگی است. محققان می گویند که یک برنامه روزانه کامل حاوی 50 تا 100 میکروگرم ویتامین D است.

ویتامین چگونه سلامت روان را بهبود می بخشد؟

محققان می گویند که ویتامین D اختلالات سیستم عصبی مرکزی مرتبط با افسردگی را تنظیم می کند. مطالعات مقطعی قبلی با کمبود ویتامین و علائم افسردگی مرتبط بوده است. با این حال، مطالعات متا تحلیلی قبلی در مورد اثرات ویتامین D بر افسردگی تاکنون بی نتیجه بوده است.

Tuomas Mikola، محقق Ph.D و نویسنده ارشد این مطالعه گفت: این یافته ها آزمایشات بالینی مدرن و سطح بالا را در بیماران مبتلا به افسردگی تشویق می کند تا نقش احتمالی مکمل های ویتامین را در درمان افسردگی روشن کند.

این مطالعه متا تحلیلی بزرگترین مطالعه متا تحلیلی مدرن در مورد ویتامین D و تأثیر آن بر افسردگی است. حدود 21 میلیون آمریکایی از افسردگی رنج می برند.

یافته های این مطالعه در مجله “Critical Reviews in Food Science and Nutrition” منتشر شد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما