نماینده سازمان ملل می گوید که عراق به یک “بی توجهی تکان دهنده به زندگی غیرنظامیان” متوسل می شود |

سفرا در اواخر بعد از ظهر به وقت نیویورک برای بحث در مورد حمله 20 ژوئیه در زاهکو، شهری در منطقه کردستان در نزدیکی مرز با ترکیه، در منطقه ای که نیروهای ترکیه در حال انجام عملیات ضد تروریستی علیه گروه های شبه نظامی غیرقانونی هستند، تشکیل جلسه دادند.

خانم. از زمانی که پنج گلوله توپخانه به تفرجگاه پارکها که مملو از بازدیدکنندگان، از جمله کودکان بود، شلیک شد، هنیس-پلاسچارت جدول زمانی تحولات را ارائه کرد. 9 نفر کشته و 33 زخمی شدند.

اقدامات احتیاطی نادیده گرفته شده است

او گزارش داد که عراق این حمله را به نیروهای ترکیه نسبت داد و خواستار تحقیقات شد، اما آنکارا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «مخالف انواع حملاتی است که غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند» و «آماده انجام همه اقدامات برای افشای حقیقت است».

خانم خانم گفت: «این حمله هولناک به یک مکان توریستی شناخته شده و کاملاً قابل شناسایی نشان دهنده بی توجهی تکان دهنده به زندگی غیرنظامیان و استانداردهای پذیرفته شده جهانی حقوق بشردوستانه بین المللی و حقوق بشر است که به دنبال حمایت از غیرنظامیان است. Hennis-Plasschaert، از طریق پیوند ویدیویی صحبت می کند.

در حالی که همه طرف‌های درگیری باید تمام اقدامات احتیاطی ممکن را برای جلوگیری از آسیب رساندن به غیرنظامیان در همه زمان‌ها انجام دهند، این امر به وضوح رعایت نشده است.»

نماینده سازمان ملل گفت که او روز دوشنبه با نخست وزیر عراق صحبت کرد و او بار دیگر بر اهمیت انجام تحقیقات شفاف و کامل در مورد این حادثه، چه به صورت مستقل یا مشترک، تاکید کرد.

او خطاب به سفرا گفت: «پایان دادن به گمانه زنی ها، انکارها، سوء تفاهم ها و افزایش تنش ها حیاتی است. در همین حال، من درک می کنم که ترکیه نیز آماده است تا به طور مشترک با عراق به این موضوع بپردازد تا دقیقا مشخص شود چه اتفاقی افتاده است.

حملات باید متوقف شود

خانم. هنیس-پلاسچارت تاکید کرد که توقف همه حملات به خاک عراق از اهمیت بالایی برخوردار است.

او گفت: «چنین تجاوزاتی نه تنها بی پروا تنش‌های ملی و منطقه‌ای را افزایش می‌دهد، بلکه همان‌طور که دیدیم، فجایع انسانی بزرگی را به همراه دارد.»

همانطور که در سال‌های گذشته بارها گفته‌ام، عراق به درستی این تصور را رد می‌کند که می‌توان با آن به‌عنوان عرصه‌ای برای رقابت‌های خارجی و منطقه‌ای برخورد کرد – به‌عنوان عرصه‌ای که همسایگان، و هر بازیگر دیگری در آن موضوع، به طور معمول و بدون مجازات در نظر گرفته شود. حاکمیت و تمامیت ارضی آن را نقض کند.»

عراق: حمله به حاکمیت

فؤاد حسین، وزیر امور خارجه این کشور به شورا گفت که عراق قاطعانه این حمله را محکوم کرده است.

این یک تجاوز نظامی به حاکمیت و امنیت عراق و تمامیت ارضی آن است. این یک نقض و تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است.»

آقای. حسین از سفرای خود خواست تا قطعنامه ای را اتخاذ کنند که از ترکیه می خواهد نیروهای خود را از تمام خاک عراق خارج کند.

وی افزود، تجاوز همچنین باید به شدت محکوم شود و عاملان آن پاسخگو باشند، در حالی که باید یک تحقیق مستقل بین المللی برای بررسی این حادثه تشکیل شود.

وزیر امور خارجه در ادامه خواستار قرار گرفتن وضعیت عراق و ترکیه در دستور کار شورای امنیت و جبران خسارات وارده از سوی دولت ترکیه شد.

ترکیه: تروریست ها حاکمیت خود را نقض می کنند

اونجو کچلی، معاون نماینده دائم ترکیه گفت که کشورش بلافاصله پس از حمله با مقامات عراقی و مقامات اقلیم کردستان در تماس است.

وی گفت: «ما به صراحت اعلام کردیم که ترکیه آماده است تا همه اقدامات را برای افشای حقیقت انجام دهد.

بنابراین، ما معتقدیم که این نشست برای درست کردن کارنامه بسیار مهم است – نه تنها با اعضای شورا، بلکه با برادران و خواهران ما در عراق.

آقای. کچلی با بیان اینکه ترکیه همواره حمایت قاطع خود از حاکمیت، تمامیت ارضی، ثبات و رفاه عراق را حفظ کرده است، افزود که هرگونه ادعای خلاف آن نادرست و سوء قصد است.

“اجازه دهید آن را خیلی واضح بیان کنیم. حاکمیت و تمامیت ارضی عراق توسط سازمان های تروریستی نقض شده است نه ترکیه.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

پاربرگ سایت

تماس با ما