نمایندگان سازمان ملل متحد در مورد حفاظت از تنوع زیستی دریایی در آب های بین المللی به توافق تاریخی دست یافتند

دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای که ساعاتی پس از انعقاد توافق توسط سخنگوی خود منتشر کرد، گفت: این اقدام یک پیروزی برای چندجانبه‌گرایی و تلاش‌های جهانی برای مقابله با روندهای مخربی است که سلامت اقیانوس‌ها در حال حاضر و برای نسل‌های آینده با آن مواجه است. در مقر سازمان ملل در نیویورک، جایی که مذاکرات سخت در مورد پیش نویس معاهده در دو هفته گذشته در جریان بوده است.

توافقی که توسط نمایندگان کنفرانس بین دولتی در زمینه تنوع زیستی دریایی مناطق فراتر از صلاحیت ملی، که بیشتر با نام اختصاری آن BBNJ شناخته می‌شود، نقطه اوج مذاکرات با تسهیل سازمان ملل است که در سال 2004 آغاز شد.

این چارچوب قانونی که قبلاً به عنوان «پیمان دریاهای آزاد» نامیده می‌شود، پول بیشتری را صرف حفاظت از دریا می‌کند و دسترسی و استفاده از منابع ژنتیکی دریایی را پوشش می‌دهد.

از طریق سخنگوی خود آقای گوترش گفت که این معاهده برای رسیدگی به بحران سه گانه سیاره ای تغییرات آب و هوایی، از دست دادن تنوع زیستی و آلودگی حیاتی است.

در این بیانیه با اشاره به تعهد موسوم به “30 در 30” برای حفاظت از 30 آمده است: “همچنین برای دستیابی به اهداف و اهداف مرتبط با اقیانوس در دستور کار 2030 برای توسعه پایدار و چارچوب جهانی تنوع زیستی کونمینگ-مونترال حیاتی است.” درصد از زمین ها و آب های داخلی سیاره و همچنین مناطق دریایی و ساحلی، تا سال 2030 توسط کنفرانس تاریخی سازمان ملل در مونترال در دسامبر گذشته ساخته شده است.

دبیرکل با اشاره به اینکه تصمیم BBNJ مبتنی بر میراث کنوانسیون سازمان ملل در مورد حقوق دریاها (UNCLOS) است، از همه طرف‌ها به خاطر جاه‌طلبی، انعطاف‌پذیری و استقامتشان قدردانی کرد و از سفیر رنا لی از سنگاپور به خاطر رهبری‌اش قدردانی کرد. و فداکاری

خانم “خانم ها و آقایان، کشتی به ساحل رسیده است.” لی دیشب، با اعلام موافقت با تشویق ایستاده در اتاق جلسه، گفت. هیئت ها بعداً برای تصویب رسمی متن تشکیل جلسه خواهند داد.

در بیانیه منتشر شده توسط سخنگوی سازمان ملل آمده است که دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین حمایت انتقادی از سازمان های غیر دولتی، جامعه مدنی، موسسات دانشگاهی و جامعه علمی را به رسمیت می شناسد.

در پایان بیانیه آمده است: «او مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با همه طرف‌ها برای تضمین اقیانوسی سالم‌تر، انعطاف‌پذیرتر و سازنده‌تر است که به نفع نسل‌های فعلی و آینده باشد».

واکنش نشان می دهد در توییتر، Csaba Kőrösi، رئیس جمهور 77هفتم نشست مجمع عمومی سازمان ملل نیز به نمایندگان و خانم خانم تبریک گفت. لی برای دستیابی به اجماع در مورد چارچوب قانونی جهانی برای دریاهای آزاد.

این یک موفقیت بزرگ برای چندجانبه گرایی است. نمونه ای از تحولی که جهان ما به آن نیاز دارد و مردمی که ما به آنها خدمت می کنیم، خواستار آن است.”

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما