نیکاراگوئه سیگنال CNN en Español را از روی آنتن می گیردCNN

دولت نیکاراگوئه این هفته، اندکی بعد از ساعت 10 شب به وقت محلی، به طور ناگهانی CNN en Español را از روی آنتن برد.

توضیحی نداده است که چرا سرویس اسپانیایی زبان CNN را حذف کرده است و به درخواست CNN برای اظهار نظر پاسخ نداده است. اپراتورهای کابلی که CNN en Español را در این کشور حمل می کنند نیز اظهار نظری نکردند.

این سرویس مستقر در ایالات متحده در بیانیه ای گفت: «امروز دولت نیکاراگوئه سیگنال تلویزیونی ما را گرفت و اخبار و اطلاعات نیکاراگوئه را از شبکه تلویزیونی ما که آنها 25 سال است به آن تکیه کرده اند را تکذیب کرد.

دولت نیکاراگوئه تحت ریاست جمهوری پنجمین دوره ریاست جمهوری دانیل اورتگا در دو سال گذشته به شدت هم مطبوعات و هم منتقدان را سرکوب کرده است. به گفته گروه آزادی مطبوعات گزارشگران بدون مرز، بسیاری از روزنامه نگاران نیکاراگوئه مجبور به تبعید شده اند و «عملاً هیچ رسانه مستقلی در داخل کشور وجود ندارد».

رویترز روز پنجشنبه گزارش داد: «سی‌ان‌ان en Español تنها رسانه منتقد رئیس‌جمهور دانیل اورتگا بود که در اختیار نیکاراگوئه‌ها قرار داشت».

«خارج کردن سیگنال CNNE از روی آنتن نشانه ترس، ناشیگری و تکبر است. آرتورو مک فیلدز، سفیر سابق نیکاراگوئه در سازمان کشورهای آمریکایی در توییتی نوشت: آنها می خواهند جامعه ای از گوسفندان داشته باشند که فقط به روایت رسمی گوش دهد و از آن پیروی کند.

در ماه‌های اخیر، CNN en Español در مورد نمونه‌های دیگری از سرکوب توسط دولت اورتگا، از جمله بازداشت اسقف کاتولیک که به دلیل فعالیت‌های «بی‌ثبات‌کننده و تحریک‌آمیز» مورد بازجویی قرار گرفت، پس از اعتراض وی به تعطیلی هفت ایستگاه رادیویی کاتولیک مرتبط با اسقف، گزارش داده است. در کشور.

این سرویس گفت که نیکاراگوئه ها می توانند همچنان اخبار اسپانیایی زبان را در وب سایت خود بیابند.

در این بیانیه آمده است: «سی ان ان از گزارش شبکه ما و تعهد ما به حقیقت و شفافیت حمایت می کند. ما در CNN en Español به نقش حیاتی آزادی مطبوعات در یک دموکراسی سالم اعتقاد داریم.

در ماه مارس، مک‌فیلدز انتقاد عمومی نادری از دولت خود صادر کرد و رژیم اورتگا را «دیکتاتوری» خواند و از جمله موارد دیگر، سرکوب رسانه‌ها را مورد اشاره قرار داد.

از سال 2018، نیکاراگوئه تنها کشور آمریکای مرکزی است که روزنامه چاپی ندارد. هیچ آزادی برای انتشار یک توییت ساده وجود ندارد، [or posting] یک نظر ساده در رسانه های اجتماعی،” او در آن زمان گفت.

هیچ سازمان حقوق بشری وجود ندارد… همه آنها بسته، اخراج یا تعطیل شده اند. نه احزاب سیاسی مستقل وجود دارد، نه انتخابات معتبر، نه تفکیک قوا.»

رسانه دولتی نیکاراگوئه بعداً نامه ای به توییتر ارسال کرد که در آن مک فیلدز نماینده دولت اورتگا نیست.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

پاربرگ سایت

تماس با ما