نیکولا جوکیچ چگونه این دوباره خوب است؟

در اوایل کوارتر سوم مقابل ممفیس در روز سه‌شنبه، جوکیچ توپ را نزدیک محوطه گرفت، فوراً توپ را بدون نگاه کردن بین پاهایش پرتاب کرد و بروس براون را برای دانک برش پیدا کرد و نقاشی کشید. اوه سوگند آه از جمعیت برای دقایقی بعد، او با خونسردی یک پاس کور از روی سر از پست پایین به آرون گوردون برای دانک دیگری پرتاب کرد.

زیک نناجی، مهاجم ذخیره سال سوم ناگتس، روز یکشنبه در رختکن گفت: “شما فقط باید برای توپ آماده باشید، مهم نیست کجا هستید یا او در کجای زمین است، زیرا او می تواند شما را پیدا کند.” .

وقتی جوکیچ در زمین است، خط حمله ناگتس با بهترین تیم های لیگ برابری می کند. وقتی او می نشیند، این بدترین و یک نوسان قابل توجه است. امسال، هم تیمی هایی مانند گوردون، براون و نگهبان کنتاویوس کالدول پوپ، سال های خوبی را سپری می کنند، تا حدی به خاطر عکس های باز ساخته شده توسط جوکیک. در مورد براون، طبق اعداد پیگیری لیگ، تقریباً نیمی از ضربات او “باز” ​​یا “باز” ​​بوده است. سال گذشته، زمانی که براون در نتز حضور داشت، این رقم تنها 38.3 درصد بود.

یکی از موثرترین بازی‌های اجرای ناگتز این است که جوکیچ توپ را در اطراف خط پرتاب آزاد می‌گیرد و کل زمین را در اختیار خود می‌گذارد. اگر یک تیم دو نفره بیاید، جوکیچ به طور اتفاقی تیرانداز یا کاتتر را پیدا می کند. اگر او تک پوش باشد، جوکیچ به سادگی مدافع را عقب می اندازد یا روی او شوت می زند. او به سرعت حرکت نمی کند. او به جایی که باید برود می‌رسد یا مطمئن می‌شود که توپ انجام می‌شود.

جوکیچ، برای سومین فصل متوالی، در چندین دسته‌های آماری پیشرفته پیشتاز لیگ است که تا حد زیادی به دلیل کارایی بی‌رحمانه‌اش است. او میانگین 24.7 امتیاز در هر بازی دارد و درصد شوت‌زنی واقعی او (معیار بازده گلزنی که در پرتاب‌های آزاد نقش دارد) – 68.8 درصد است. هیچ کس تا به حال به طور میانگین 20 امتیاز در هر بازی با حداقل 69 درصد شوت های واقعی برای یک فصل کسب نکرده است. (در طول فصل 1981-1982، آرتیس گیلمور میانگین 18.5 امتیاز در هر بازی را با 70.2 درصد تیراندازی واقعی کسب کرد.)

و جوکیچ کاستی هایی هم دارد: او مدافعی قوی نیست، حتی اگر تنها مرکز در بین 20 بازیکن برتر لیگ در توپ ربایی باشد. تیم های حریف با گاردهای سریع اغلب به دنبال حمله به او در دفاع هستند. در دو بازی این هفته، گاردهای هورنتز و گریزلیز به دنبال جوکیچ در مرحله انتقالی بودند و برای لان‌آپ‌های آسان به او نزدیک شدند.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما