هاروی واینستین در دادگاه تجاوز جنسی در لس آنجلس به تجاوز جنسی مجرم شناخته شد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

پنج سال پس از اینکه هاروی واینستین به یک آهنربای جنبش تبدیل شد، دوشنبه در دادگاهی در لس آنجلس در یک لحظه دیگر #MeToo به تجاوز جنسی متهم شد.

پس از 9 روز بحث و بررسی بیش از دو هفته، هیئت منصفه متشکل از هشت مرد و چهار زن در دومین محاکمه جنایی این غول قدرتمند 70 ساله سینما که دو سال به 23 سال حبس محکوم شده است، رای دادند. محکومیت تجاوز جنسی و تجاوز جنسی در نیویورک.

واینستین در رابطه با تجاوز جنسی، جفت اجباری دهان و یکی دیگر از موارد سوء رفتار جنسی مربوط به زنی به نام جین دو 1 مجرم شناخته شد.

هیئت منصفه نتوانست در مورد چندین مورد، به ویژه اتهامات مربوط به جنیفر سیبل نیوسام، همسر فرماندار کالیفرنیا، تصمیم بگیرد. گاوین نیوسام.

هیئت منصفه گزارش داد که نتوانسته است در مورد ادعاهای او و ادعاهای یک زن دیگر حکمی صادر کند. در مورد این اتهامات یک محاکمه مخوف اعلام شد.

او همچنین از اتهامات جنسی زن دیگر تبرئه شد.

او در زمان محکومیت با 24 سال زندان مواجه است. دادستان ها و وکلای مدافع هیچ اظهار نظری فوری در مورد این حکم نداشتند.

مارلین مارتینز، معاون دادستان منطقه در سخنرانی پایانی دادستان گفت: «زمان آن رسیده است که حکومت وحشت متهم به پایان برسد. زمان آن فرا رسیده است که پادشاه ساز به دست عدالت سپرده شود.»

به دلیل فقدان هرگونه شواهد پزشکی قانونی یا گزارش شاهدان عینی در مورد تجاوزاتی که به گفته متهمان واینستین از سال 2005 تا 2013 رخ داده است، این پرونده به شدت به داستان ها و اعتبار چهار زن در مرکز اتهامات وابسته است.

متهمان شامل نیوسام، یک مستندساز بود که همسرش فرماندار کالیفرنیا است. گاوین نیوسام.

شهادت شدید و احساسی او مبنی بر تجاوز به تجاوز جنسی توسط واینستین در اتاق هتل در سال 2005، محاکمه دراماتیک ترین لحظات را به همراه داشت.


دیگری یک مدل و هنرپیشه ایتالیایی بود که گفت واینستین در یک جشنواره فیلم در سال 2013 بدون دعوت در اتاقش در هتل ظاهر شد و به او تجاوز کرد.

لورن یانگ، تنها متهمی که در هر دو دادگاه واینستین شهادت داد، گفت که او مدلی بود که آرزو داشت بازیگر و فیلمنامه‌نویس شود که در سال 2013 با واینستین درباره فیلمنامه‌ای ملاقات می‌کرد که او را در حمام هتل به دام انداخت، او را در آغوش گرفت و جلوی او خودارضایی کرد. از او

هیئت منصفه نتوانست در مورد اتهامات مربوط به یانگ به رأی برسد.

یک ماساژور شهادت داد که واینستین پس از ماساژ در سال 2010 با او همین کار را کرد.

مارتینز در پایان گفت که زنان وارد سوئیت‌های هتل واینستین شدند یا او را به اتاق‌هایشان راه دادند، بدون اینکه بدانند چه چیزی در انتظارشان است.

چه کسی گمان می‌کند که چنین غول صنعت سرگرمی یک متجاوز منحط باشد؟ او گفت.

داستان‌های این زنان بازتاب ادعاهای ده‌ها نفر دیگر بود که از زمانی که واینستین به یک میله برق‌آب #MeToo تبدیل شد که با داستان‌هایی در نیویورک تایمز در سال 2017 شروع شد، ظاهر شدند.

فیلمی درباره آن گزارش به نام «او گفت» در جریان دادگاه اکران شد و به هیئت منصفه مکرراً هشدار داده شد که آن را نبینند.

این دفاع بود که #MeToo را در طول دادگاه به یک موضوع تبدیل کرد، با این حال، با تاکید بر اینکه هیچ یک از چهار زن به مقامات مراجعه نکردند تا زمانی که جنبش واینستین را هدف قرار داد.

وکلای مدافع گفتند که دو نفر از زنان کاملاً در مورد برخوردهای خود با واینستین دروغ می‌گویند و دو نفر دیگر دارای تعاملات جنسی “100% توافقی” بودند که بعداً آن را مجدداً بررسی کردند.

آلن جکسون وکیل واینستین در سخنرانی پایانی خود گفت: «پشیمانی با تجاوز جنسی یکی نیست.

او از هیئت منصفه خواست به شهادت عاطفی زنان نگاه کنند و بر شواهد واقعی تمرکز کنند.

جکسون گفت: «ما را باور کن چون دیوانه هستیم، باورمان کن چون گریه کردیم.» “خب، خشم واقعیت را نشان نمی دهد. و اشک حقیقت را نمی سازد.”

تمام زنان درگیر در این اتهامات توسط جین دو به دادگاه رفتند. آسوشیتدپرس معمولاً از افرادی که می‌گویند مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند نام نمی‌برد، مگر اینکه علناً اعلام کنند یا موافقت کنند که نامشان از طریق وکلای خود ذکر شود، همانطور که زنان نام‌برده در اینجا انجام دادند.

دادستان ها 40 شاهد دیگر را در تلاش برای ارائه زمینه و تایید آن داستان ها فراخواندند. چهار زن دیگر بودند که جزو اتهامات نبودند اما شهادت دادند که واینستین به آنها تجاوز کرده یا تجاوز جنسی کرده است. آنها به جایگاه آورده شدند تا الگویی از شکار جنسی ایجاد کنند.

واینستین پیش از پایان محاکمه، چهار اتهام جنایت دیگر را مورد ضرب و شتم قرار داد، زمانی که دادستان ها گفتند زنی که او به دو بار تجاوز و دو بار تجاوز جنسی متهم شده بود برای شهادت ظاهر نمی شود. آنها از ارائه دلیل خودداری کردند. قاضی لیزا لنچ این اتهامات را رد کرد.

آخرین محکومیت واینستین در پی برخی مشکلات قانونی، از جمله رد محکومیت بیل کازبی در سال گذشته، به قربانیان سوء رفتار جنسی مردان مشهور پیروز شد.

دادگاه تجاوز به عنف دنی مسترسون، بازیگر «آن نمایش دهه 70»، که به طور همزمان و درست در سالن واینستین برگزار شد، با یک شکنجه به پایان رسید. و کوین اسپیسی بازیگر ماه گذشته در یک محاکمه مدنی جنسی در نیویورک پیروز شد.

محکومیت واینستین در نیویورک از یک تجدیدنظر اولیه جان سالم به در برد، اما قرار است این پرونده در بالاترین دادگاه این ایالت در سال آینده بررسی شود. محکومیت کالیفرنیا، که احتمالاً قابل تجدید نظر نیز هست، به این معنی است که او حتی اگر محکومیت ساحل شرقی کنار گذاشته شود، آزاد نخواهد شد.

(AP)

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما