هیئت سازمان ملل در عراق حمله در دهوک را که 8 کشته برجای گذاشت، محکوم کرد

این حمله مرگبار در ولسوالی زاخو، در نزدیکی سرحد رخ داده است بوقلمون.

بر اساس گزارش های خبری، رسانه های دولتی عراق مدعی شدند که نیروهای ترکیه مسئول این گلوله باران بوده اند که این ادعا از سوی دولت ترکیه رد شده است.

بر اساس بیانیه ای که وزیر بهداشت کردستان منتشر کرد، در میان کشته شدگان یک کودک یک ساله وجود داشت که گفت همه قربانیان قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داده اند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف گزارش داد که یک نوجوان 12 ساله و 16 ساله نیز کشته شده اند. شیما سن گوپتا، نماینده یونیسف در عراق، در بیانیه‌ای که اواخر روز چهارشنبه منتشر شد، گفت که این حمله “شواهد مخربی مبنی بر لزوم توقف استفاده از سلاح های انفجاری در مناطق پرجمعیت

یونامی مراتب تسلیت خود را به خانواده های قربانیان ابراز کرده و برای مجروحان آرزوی بهبودی عاجل کرد.

غیرنظامیان دوباره رنج می برند

«غیرنظامیان بار دیگر از اثرات بی رویه سلاح های انفجاری رنج می برند. در بیانیه یونامی آمده است که بر اساس قوانین بین المللی، حملات نباید علیه مردم غیرنظامی باشد.

بنابراین یونامی خواستار تحقیقات کامل برای تعیین شرایط پیرامون این حمله است و تاکید می کند که حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عراق باید در همه حال رعایت شود.

نیروهای ترکیه به عنوان بخشی از عملیات ضد تروریستی دولت علیه شبه‌نظامیان غیرقانونی حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) و شبه‌نظامیان کرد سوریه YPG، که هر دو از سوی آنکارا به عنوان گروه‌های تروریستی تلقی می‌شوند، در حال فعالیت نظامی در این منطقه هستند. پ ک ک عملیات نظامی علیه خود را آغاز کرد بوقلمون در اواسط دهه 1980

خانم یونیسف سن گوپتا افزود که همه کودکان در عراق مستحق زندگی بدون تهدید مداوم خشونت هستند که با استفاده از سلاح های انفجاری تشدید می شود. یونیسف از همه طرف‌ها می‌خواهد به تعهدات خود بر اساس قوانین بین‌المللی عمل کنند همیشه و بدون تاخیر از کودکان محافظت کنید

قاعده جدید’؟

یونامی خاطرنشان کرد، هنگامی که نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، ژانین هنیس-پلاسچارت در ماه مه به شورای امنیت اطلاع رسانی کرد، نسبت به خطرات افزایش خشونت هشدار داد.

او به سفرا گفت: “ما به چه چیزی نگاه می کنیم؟ گلوله باران و موشک به عنوان یک نرمال جدید برای عراق؟ این یک راه بسیار خطرناک برای پیشبرد منافع است و کشور عراق را بیشتر تضعیف می کند.”

یونامی از همه طرف‌های درگیر در عملیات نظامی در منطقه خواست تا هر گونه تجاوز علیه غیرنظامیان را بدون تأخیر متوقف کنند.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما