هیئت منصفه بزرگ از متهم کردن مردی در چاقو کشی مرگبار در مترو خودداری کرد

وکیل این مرد گفت، هیئت منصفه بزرگ به مردی که در این ماه در مترو مسافری در بروکلین را با چاقو زخمی کرده بود، رای داد و به این پرونده پایان داد.

پلیس گفت این مرد، جردن ویلیامز، 20 ساله، اهل کوئینز، دیویکتور اودراگو، 36 ساله را در قطار J به سمت شمال در 13 ژوئن با چاقو زد. ماموران آقای اودرائوگو، ساکن بروکلین، حدود ساعت 8 شب روی سکوی ایستگاه خیابان مارسی در ویلیامزبورگ با ضربه چاقو به سینه اش. او به بیمارستان متدیست بروکلین نیویورک-پرسبیتریان منتقل شد و در آنجا درگذشت.

آقای. ویلیامز دستگیر شد و روز بعد به قتل عمد و داشتن سلاح مجرمانه متهم شد.

آقای. وکیل ویلیامز، جیسون گلدمن، گفت که هیئت منصفه از ارائه کیفرخواست خودداری کرد.

او گفت: “این یک برخورد غم انگیز بود که فقط می توانیم امیدوار باشیم که تبدیل به یک هنجار نشود.” گلدمن جردن و عزیزانش از اینکه هیئت منصفه این موضوع را دیدند، سپاسگزار و احساس آرامش می کنند.

اورن یانیو، سخنگوی دفتر دادستان منطقه بروکلین که خواستار کیفرخواست شد، گفت: «دفتر ما تحقیقات بی‌طرفانه و کاملی را در مورد این پرونده غم انگیز انجام داد که شامل بررسی ویدیوهای متعدد و مصاحبه با همه شاهدان موجود و آن شواهد بود. منصفانه به هیئت منصفه بزرگ ارائه شد.»

وی افزود: بر اساس قوانین نیویورک، زمانی استفاده از نیروی فیزیکی مرگبار برای افراد موجه است که به طور منطقی معتقد باشند که برای دفاع از خود یا دیگران در برابر استفاده قریب الوقوع نیروی فیزیکی کشنده یا غیرقانونی لازم است از چنین نیرویی استفاده کند.

برای آقای خانواده اودرائوگو، درک این تصمیم دشوار بود.

مارینا اودراگو، آقای مارینا اودرائوگو گفت: “من فکر می کنم این اخراج اشتباه است.” خواهر کوچکتر اودرائوگو. “این سیگنالی را ارسال می کند که اساساً هر یک از ما می تواند سلاح حمل کند. اساساً این همان چیزی است که ما اینجا می گوییم.»

قبل از برخورد، آقای اودرائوگو با مسافران قطار از جمله آقای. به گفته منابع مجری قانون، دوست دختر ویلیامز. شاهدان گفتند آقای یک منبع مجری قانون گفت که اودراگو اولین مشت را پرتاب کرد.

از زمان قتل، آقای. ویلیامز در مصاحبه های خود در مورد این اپیزود صحبت کرده و ادعای خود را برای دفاع از خود مطرح کرده است. GoFundMe برای دفاع قانونی او تا بعد از ظهر چهارشنبه بیش از 120000 دلار جمع آوری کرده بود.

خانم “همه چیزهایی که قبلاً وجود داشت باعث شد برادرم بد جلوه کند.” اودرائوگو گفت. اما حدس بزنید: او همان کسی است که مرده است. او دیگر اینجا نیست.”

آقای. او گفت که اودراگو، که در سن جوانی از بورکینافاسو به ایالات متحده مهاجرت کرده بود، برای ارسال پول برای اقوام در کشور خود کار کرده بود.

آقای. قتل اودرائوگو حداقل پنجمین قتل در سیستم متروی شهر در سال جاری بود. حدود شش هفته پس از خفگی مرگبار جردن نیلی، مجری سابق خیابانی که بی خانمان بود، در قطار F رخ داد و دوباره توجه را به مشکل ایمنی زیرزمینی جلب کرد.

اگرچه شانس قربانی شدن به جنایت در مترو از نظر آماری پایین است، اما مردم نیویورک در سال‌های اخیر تحت تأثیر خشونت‌ها قرار گرفته‌اند، زیرا این سیستم در تلاش برای بازگشت به سطوح پیش از همه‌گیری سواری است.

در ماه های اخیر، افسران مترو افراد بیشتری را به دلیل نقض قانون بازداشت کرده اند. آمار پلیس نشان می‌دهد که از ژانویه تا آوریل سال جاری حدود 4000 دستگیری در سیستم حمل و نقل صورت گرفته است در حالی که در مدت مشابه در سال 2022 نزدیک به 3000 دستگیر شده بود.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما