وقتی تغییرات آب و هوایی به خانه می رسد

حتی اگر به تغییرات آب و هوایی توجه کرده باشید، ممکن است گاهی اوقات احساس کنید که بسیار دور است، هم از نظر مکان و هم در زمان. اما یکشنبه شب، وقتی داشتم اولین نسخه این خبرنامه را می نوشتم، در آشپزخانه ام غوغا کرد.

من با خانواده ام در کلبه 100 ساله خود در دره هادسون در شمال شهر نیویورک بودم. 14 ساعت بود که می بارید و سقف ما شروع به چکیدن کرد. سپس، حوالی نیمه شب، دیواری از آب به خانه سرازیر شد.

بسیاری از همسایه های من حتی بدتر از این هم بودند. یک زن جان خود را از دست داد و ده ها نفر مجبور به نجات شدند زیرا یک سیستم طوفانی کند حرکت باعث سیل گسترده در ایالت نیویورک و نیوانگلند شد.

ما می دانیم که تغییرات آب و هوایی دست ساز انسان، هوای شدیدی مانند این را شدیدتر می کند. دماهای گرمتر هوا را قادر می سازد رطوبت بیشتری را در خود نگه دارد که منجر به بارندگی شدیدتر و سیل می شود.

روز دوشنبه، فرماندار نیویورک گفت که چنین فجایع ناشی از آب و هوا “عادی جدید” است. به طور کلی، ایالات متحده به هیچ وجه آمادگی خطر سیل های فاجعه بار، به ویژه در مناطق دور از رودخانه ها و خطوط ساحلی را ندارد.

در طرف دیگر کشور، بخش اعظم جنوب غربی زیر یک گنبد گرما پخته می شود. شهرهای بزرگ از یک ماه پیش در دود ناشی از آتش سوزی های جنگلی کانادا خفه شده اند. در سواحل فلوریدا، دمای اقیانوس ها به اواسط دهه 90 فارنهایت می رسد.

البته این فقط مربوط به میلیون ها آمریکایی نیست، بلکه میلیاردها نفر در سراسر جهان است. در آخر هفته، دهلی مرطوب‌ترین روز جولای خود را در 40 سال گذشته ثبت کرد، ساکنان پکن برای فرار از گرما به پناهگاه‌های زیرزمینی حمله هوایی هجوم آوردند و سیل خودروها را در اسپانیا برد.

دانشمندان می گویند سیاره در حال ورود به دوره چند ساله گرمای استثنایی است. انتشار گازهای گلخانه‌ای، عمدتاً از سوزاندن سوخت‌های فسیلی، قبلاً زمین را به طور متوسط ​​1.2 درجه سانتیگراد (یا 2.2 درجه فارنهایت) در مقایسه با سطوح ماقبل صنعتی گرم کرده است. اکنون یک سیستم قدرتمند ال نینو در اقیانوس آرام در حال انتشار سیلابی از گرما در جو است. گرم ترین روزهای تاریخ مدرن در این ماه اتفاق افتاد. همه اینها زمینه را برای امواج گرمای مخرب، سیل، خشکسالی، آتش سوزی جنگلی و طوفان فراهم می کند.

دیروز، وقتی با دانشمندان آب و هوا برای داستانی در مورد طوفانی که خانه ام را فرا گرفت صحبت کردم، همه آنها زنگ خطر را در مورد آنچه در ماه های آینده در راه است به صدا درآوردند.

یکی از هواشناسان به من گفت: “ما امسال شاهد اتفاقاتی در اطراف زمین خواهیم بود که در تاریخ مدرن ندیده ایم.” “شگفت آور خواهد بود.”

هر یک از این ناهنجاری ها خطرات جدیدی ایجاد می کند که سلامت انسان و تنوع زیستی را تهدید می کند. با این حال، با انباشته شدن فجایع و محو شدن سرفصل ها، خطر عمیقا خطرناک دیگری وجود دارد: بی تفاوتی.

همانطور که رکوردهای دما شکسته می شود و آب و هوای شدید عادی می شود، غیر طبیعی می تواند عادی به نظر برسد. این یک واکنش بیش از حد انسانی به ناملایمات است. ما استاد سازگاری هستیم و می‌توانیم یاد بگیریم که حتی ناراحت‌کننده‌ترین موقعیت‌ها را تحمل کنیم.

اما در این مورد، بی تفاوتی بزرگترین فاجعه همه آنها خواهد بود. افزایش زخمی شدن به نشانه‌های سیاره‌ای در آتش بیش از کور کردن آسیب‌هایی که قبلاً انجام داده‌ایم باعث می‌شود. همچنین اقدام حیاتی را در مقطعی حیاتی به تاخیر می اندازد.

زیرا به همان اندازه که اوضاع بد است، هنوز دلایل واقعی برای خوش بینی وجود دارد.

پس از چندین دهه انفعال، سرانجام تلاشی عظیم برای مقابله با تغییرات اقلیمی در جریان است. توربین های بادی و پنل های خورشیدی به سرعت در حال جابجایی سوخت های فسیلی هستند. فروش خودروهای الکتریکی، پمپ های حرارتی و اجاق های القایی در حال افزایش است. در سراسر دولت، تجارت و جامعه مدنی، یک فشار هماهنگ و هماهنگ برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، حفاظت از طبیعت و کمک به انسان ها برای سازگاری با سیاره گرمتر وجود دارد.

پروژه بزرگ برای کربن زدایی اقتصاد جهان را می توان بزرگترین اقدام جمعی در تاریخ بشر دانست. در دستور کار چیزی کمتر از بازسازی کل سیستم‌های انرژی و حمل‌ونقل جهان است، بدون اینکه به بازنگری گسترده اجزای سازنده زندگی مدرن اشاره کنیم. و همه اینها باید با یک فوریت شلوار روی آتش با گرم شدن سیاره اتفاق بیفتد.

ممکن است دلهره آور به نظر برسد و همینطور است. پیشرفت تقریباً به اندازه کافی سریع اتفاق نمی افتد و موانع زیادی باقی مانده است. اما این فرصت یک عمر است. اگر موفق شویم، جهانی با کیفیت هوای بهتر، فضای سبز بیشتر، اکوسیستم‌های سالم‌تر و زباله‌های کمتر ایجاد خواهیم کرد.

لحظه‌ای است که ما را ملزم به احترام به دو حقیقت به ظاهر متناقض در آن واحد می‌کند.

بله، اکوسیستم شکننده ای که زندگی انسان را حفظ می کند، دچار مشکل است.

و همچنین بله، ما بسیاری از ابزارهای مورد نیاز برای رهایی از این آشفتگی را داریم.

این تنش – بین امید و ناامیدی، بین فوریت و اینرسی، بین یک جهان بازسازی شده و یک وضعیت سرسخت – است که این خبرنامه را در ماه‌ها و سال‌های آینده متحرک خواهد کرد.

من این کار را به تنهایی انجام نخواهم داد مانوئلا آندرئونی، کمک خلبان من برای این خبرنامه، در برزیل مستقر است و یک دیدگاه بین المللی ضروری و یک کنجکاوی حریص در مورد آب و هوا و محیط زیست را برای ما به ارمغان می آورد. شما همچنین از تیم جدید هواشناسی تایمز و همچنین سایر خبرنگاران از اطراف اتاق خبر خواهید شنید.

همکار من Somini Sengupta این خبرنامه را تهیه کرده است و دو بار در هفته بینش های مشتاق خود را به اشتراک می گذارد. از اینجا به بعد، سه‌شنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها به صندوق ورودی شما می‌رسیم و وقتی اخبار منتشر می‌شود، با تجزیه و تحلیل سریع آتش اضافی همراه خواهیم بود.

و ما می خواهیم از شما بشنویم. می‌توانید به تیم Climate Forward ایمیل بزنید و به ما بگویید چه چیزی شما را نگران کرده است، چه چیزی به شما امید می‌دهد و ما باید به دنبال داستان بزرگ بعدی باشیم.

در عین حال، من در دره هادسون خواهم بود و سعی می کنم قسمت کوچک خودم را از آشفتگی ناشی از تغییرات آب و هوایی پاک کنم. به زودی میبینمت.


رئیس جمهور جو بایدن پس از ماه ها تنش فزاینده تلاش می کند تا روابط با چین را ترمیم کند و آب و هوا یکی از موضوعات اصلی در دستور کار است. آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه و جانت ال. یلن، وزیر خزانه داری، هر دو در سفرهای اخیر خود به پکن درباره مسائل آب و هوایی بحث کردند. و جان کری فرستاده آب و هوا قرار است روز یکشنبه وارد شود.

فشار دیپلماتیک منعکس کننده یک حقیقت اجتناب ناپذیر است: ایالات متحده و چین ابرقدرت های صنعتی جهان هستند. و هر شانسی برای جلوگیری از بدترین اثرات تغییرات آب و هوایی مستلزم حرکت هر دوی آنها در یک جهت است.

لیزا فریدمن، همکار من، که کری را به پکن دنبال می کند، گفت: «آمریکا و چین روی هم حدود 40 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهند. آنها همچنین دو سرمایه‌گذار بزرگ در انرژی پاک هستند.»

چین ظرفیت انرژی خورشیدی بیشتری نسبت به سایر نقاط جهان دارد و بزرگ‌ترین تولیدکننده و استفاده‌کننده توربین‌های بادی است – یکی از دلایل اصلی برای مقرون به صرفه شدن انرژی پاک برای همه کشورها در سال‌های اخیر.

اما سوخت های فسیلی هنوز هم اکثریت منابع انرژی چین را تشکیل می دهند. این کشور بیش از نیمی از زغال سنگ جهان را مصرف می کند و همچنان به تصویب کارخانه های جدید زغال سنگ با سرعتی سریع ادامه می دهد. هدف دولت چین این است که به رشد اقتصاد ادامه دهد و در عین حال از مشکلاتی مانند قطع برق که این کشور در جریان موج گرما در سال گذشته با آن مواجه شد که چندین زنجیره تامین را مختل کرد، اجتناب کرد.

به نظر می رسد سرمایه گذاری چین در انرژی های تجدیدپذیر برای رسیدن به اوج انتشار کربن تا سال 2030 کافی است، همانطور که این کشور متعهد شده است. اما نگرانی هایی در مورد چگونگی افزایش انتشار گازهای گلخانه ای قبل از شروع کاهش وجود دارد.

مقامات ایالات متحده از چین می خواهند که انتقال انرژی را تسریع بخشد و زغال سنگ را حذف کند. و پس از اینکه دولت بایدن صدها میلیارد دلار برای تسریع روند گذار آمریکا به انرژی پاک تضمین کرد، آنها ممکن است در نهایت اهرمی داشته باشند.

لیزا گفت: «آنچه بسیاری از تحلیلگران می گویند این است که ایالات متحده یک حرکت بزرگ در زمینه تغییرات آب و هوایی انجام داده است. حالا نوبت چین است.»

مانوئلا آندرئونیجادسون جونز نزدیک به دو دهه تجربه در پوشش بلایای طبیعی و تغییرات آب و هوای زمین در CNN و اکنون در The Times دارد. او بیشتر هفته ها به ما می پیوندد.

متأسفانه سیل در شمال شرق تمام نشده است که در روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد بارش گسترده باران هستیم. ممکن است همان سطح شدیدی از بارندگی را که در اوایل هفته شاهد بودیم، به ارمغان نیاورد. اما هر گونه آب اضافی که بر روی زمین اشباع می‌ریزد، جایی برای رفتن نخواهد داشت و نگرانی‌های تازه‌ای را برای وقوع سیل ایجاد می‌کند.

در جنوب غربی ایالات متحده، مشکل دیگری وجود دارد. وزش بادهای موسمی فصلی که معمولاً بارندگی و هوای خنک‌تری را به جنوب غربی کویر می‌آورد، امسال به تأخیر افتاده است. و “گنبد گرمایی” که دیوید به آن اشاره کرد تا آخر هفته تقویت خواهد شد و به طور بالقوه دمای بالایی را به مکان هایی مانند لاس وگاس خواهد آورد.

در جنوب شرقی، دما ممکن است به اندازه کافی بالا نرود. اما سطوح بالای رطوبت، که توسط آب‌های بسیار گرم در خلیج مکزیک و غرب اقیانوس اطلس بدتر شده است، باعث می‌شود که در امتداد ساحل احساس بدتر و خطرناک‌تر شود.

با نزدیک‌تر شدن به اوج فصل طوفان در سپتامبر، این آب‌های گرم بسیار نگران‌کننده خواهند بود، اما بعداً در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد. در عین حال، می‌توانید برای هشدارهای آب و هوای شدید در اینجا ثبت‌نام کنید.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما