پس از فروریختن ساختمان ها در لیل فرانسه، یک جسد در زیر آوار پیدا شد

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

پس از ساعت‌ها جستجو در میان آوار دو ساختمان فروریخته، نیروهای امدادی بامداد یکشنبه یک جسد را در شهر لیل در شمال فرانسه بیرون آوردند.

دو خانه کوچک مجاور در یک خیابان خرید در مرکز شهر حدود ساعت 9:15 صبح روز شنبه به وقت محلی (0815 GMT) فروریخت.

در ابتدا به نظر نمی رسید که ریزش ها تلفات جانی داشته باشد. به گفته پلیس، پس از هشدار یکی از اهالی مبنی بر تاب برداشتن یکی از دیوارها، خانه ها در طول شب برای احتیاط تخلیه شدند.

پس از بی پاسخ ماندن تماس های تلفنی او، مقامات به زودی متوجه مفقود شدن یک پزشک شدند. او یک آپارتمان در ساختمان برای آخر هفته اجاره کرده بود.

یک جسد کمی قبل از ساعت 1:30 بامداد یکشنبه پیدا شد و سرهنگ استفان بوونتر، سرهنگ آتش نشانی، که عملیات نجات را رهبری می کند، گفت که آنها معتقدند قربانی پزشک بوده است.

بوونتر گفت: “جسد به موسسه پزشکی قانونی رفت. بعداً به وضوح شناسایی خواهد شد.”

مقامات روز شنبه از خانه های مجاور بازدید کردند تا ترک خوردگی یا نشت گاز پس از فروریختن را بررسی کنند.

یکی از ساکنان یکی از ساختمان‌ها اولین بار در ساعات اولیه روز شنبه وقتی به خانه برگشت و مشاهده کرد که “ساختمان جابه‌جا شده است” متوجه گم شدن چیزی شد.

تیبو لما به رادیو فرانسه گفت: “ما نتوانستیم در را باز کنیم، صدای ریزش آوار شنیدیم.” وی افزود که بلافاصله به اورژانس هشدار داد.

مارتین اوبری، شهردار لیل، گفت که پلیس شهری و آتش نشانان تصمیم گرفتند ساختمان ها را تخلیه کنند، زیرا “خطر واقعی وجود داشت”.

یکی دیگر از ساکنان، بنجامین لوپارد، 35 ساله، به خبرگزاری فرانسه گفت: “هنوز خوابم نبرده بود که آتش نشان ها شروع به زدن درها کردند، اما فکر کردم آنها افراد مهمانی هستند و در رختخواب ماندم.”

وی با بیان اینکه حوالی ساعت 5:30 بامداد با کاغذها، کامپیوتر و تعویض لباس از آنجا خارج شد، گفت: وقتی پلیس رسید متوجه شدم موضوع جدی است.

هر دو خانه سه طبقه حدود ساعت 9:15 صبح فرو ریخته بودند.

لوپارد گفت: “الان متوجه شانس باورنکردنی ما هستم.” او گفت بدون تخلیه، “همه ما در جعبه های چوبی بودیم”.

(AFP)

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت

تماس با ما