چگونه رودی جولیانی “میراث خود را آتش زد”

یادداشت ویراستار: نسخه ای از این داستان در خبرنامه CNN چه مهم است ظاهر شد. برای دریافت آن در صندوق ورودی خود، به صورت رایگان ثبت نام کنید اینجا.
سریال جدید سی ان ان، “جولیانی: چه اتفاقی برای شهردار آمریکا افتاد؟” یکشنبه، 15 ژانویه، ساعت 9 و 10 شب به وقت شرقی پخش می شود.CNN

سیر تکامل رودی جولیانی یک داستان حماسی است. یک مبارز مشهور جنایتکار که رؤسای مافیا را سرنگون کرد و کلاهبرداران وال استریت را پشت میله‌های زندان قرار داد، با اعتماد و صداقت معامله کرد تا ثابت کند جمهوری‌خواهان هنوز هم می‌توانند به عنوان شهردار شهرهای بزرگ انتخاب شوند.

همدلی و رهبری او در 11 سپتامبر در شهر نیویورک او را به یک چهره جهانی و یک قهرمان با حسن نیت تبدیل کرد.

این مرد که هر وقت وارد اتاقی می‌شد مورد تشویق ایستاده قرار می‌گرفت، چگونه به تئوری توطئه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا مبدل شد که در مورد انتخابات 2020 دروغ می‌گفت، موضوع سری جدید سی‌ان‌ان اورجینال، «جولیانی: شهردار آمریکا چه شد؟ ”

تصاویر موفقیت اولیه جولیانی همراه با رسوایی بعدی او قابل توجه و غم انگیز است.

من با یکی از صداهای کلیدی سریال تماس گرفتم، تحلیلگر سیاسی CNN، جان آولون، که در دوره دوم ریاست جمهوری جولیانی به عنوان شهردار، از جمله در 11 سپتامبر، سخنرانی نویس اصلی جولیانی بود و بعداً برای کمپین ریاست جمهوری جولیانی کار کرد.

گزیده‌ای از گفتگوی ما در مورد برداشت آولون از این سریال و اتفاقی که برای رئیس قدیمی‌اش افتاده است در زیر آمده است.

گرگ: جولیانی امروز در نقطه اتکای بسیاری از مشکلات ترامپ قرار دارد. حفر خاک جولیانی در اوکراین به اولین استیضاح ترامپ کمک کرد. جولیانی به امکان انکار انتخابات که منجر به استیضاح دوم ترامپ شد کمک کرد. جایگاه او را در تاریخ سیاسی ترامپ چگونه توصیف می کنید؟

AVLON: من فکر می کنم که در میان برخی از معتقدان واقعی ترامپ، رودی به عنوان منبع مشکلات متعدد ترامپ قربانی خواهد شد. من فکر می کنم این تلاشی برای فرار از مسئولیت ترامپ در قبال هرج و مرجی است که خودش ایجاد کرده است.

اما باید آن را به او بسپارید – رودی اولین وکیل ریاست جمهوری است که اقدامات او نه یک، بلکه دو استیضاح را به همراه داشت. این جایگاه ویژه ای در تاریخ آمریکاست. و متأسفانه، من فکر می کنم این آخرین فصل غم انگیز زندگی او نقش بسیار مثبت و سازنده ای را که او در فصل های مختلف زندگی خود ایفا کرد، تحت تأثیر قرار خواهد داد.

من فکر نمی کنم که در نهایت 11 سپتامبر و رهبری او را در آن روز تحت الشعاع قرار دهد. اما او میراث خود را در خدمت دونالد ترامپ آتش زد و در ازای آن چیزی جز رسوایی، خواری، خلع (احتمالی) و از بین بردن ثروت شخصی اش بدست نیاورد.

گرگ: فکر می‌کنم بسیاری از مردم از دانستن آن فصل‌های قبلی شگفت‌زده خواهند شد. او این دادستانی است که خانواده های مافیایی و تاجران خودی را سرنگون کرد. او شهری است که شهر را پاکسازی کرد. چگونه آن مرد به عامل تئوری توطئه تبدیل می شود؟

AVLON: این مستند تا حد زیادی درباره آن است. من فکر می کنم برای مردم مهم است که به یاد داشته باشند که او یک وکیل برجسته نسل خود بود، با سابقه ای عینی از موفقیت در زمینه از بین بردن اوباش و تصرف در وال استریت.

رودی جولیانی، دادستان وقت ایالات متحده، قبل از سخنرانی در انجمن نیویورک پست در مورد جنایات سازمان یافته در نیویورک در 13 مارس 1986، تصویر شده است.

همین امر به تنهایی او را به یک چهره مهم در سیاست معاصر آمریکا تبدیل می کرد. اما کاری که او به عنوان شهردار انجام داد کاملاً قابل توجه بود. جورج ویل آن را موفق ترین مورد حکومت محافظه کارانه آمریکا خواند.

من در دومین دوره او به عنوان مدیر سخنرانی برای او در شهرداری کار کردم، و اگر فقط به داده‌های کاری که او انجام داد نگاه کنید، قابل توجه است:

او قتل را 68 درصد، جنایت را 56 درصد کاهش داد.

او کسری 2 میلیارد دلاری را به مازاد چند میلیارد دلاری تبدیل کرد.

او مالیات مردم نیویورک را کاهش داد.

او کیفیت زندگی را بهبود بخشید.

من فکر می‌کنم سیاست‌های او آغازگر دوره‌ای از تجدید حیات برای آمریکای شهری بود. در شهر نیویورک، فکر می کنم 20 سال رودی و (مایکل) بلومبرگ با هم واقعاً به چرخش در شهر به روش های اساسی کمک کرد.

فاجعه – و من از این اصطلاح به طور توصیه شده استفاده می کنم، زیرا خود به خود تحمیل شده است، اما غم انگیز است – این است که مردی که معتقد بود قانون جستجوی حقیقت است، در نهایت سعی کرد از موکل خود در دادگاه افکار عمومی با استفاده از قانون در تعقیب دروغ

من فکر می کنم که او در یک اکوسیستم اتاق پژواک جناح راست گرفتار شد، جایی که او کاملاً روی یک واقعیت جایگزین سرمایه گذاری شده بود که اساساً بیش از حد حزبی بود و بنابراین آنها حتی نمی توانستند باخت منصفانه را تصور کنند.

و بنابراین در پایان روز، آنها تلاش کردند تا یک انتخابات را باطل کنند، دموکراسی ما را بر اساس یک دروغ کاملاً بدیهی و بدون هیچ مدرکی سرنگون کنند.

من سعی نمی کنم تشخیص دهم که او چگونه تغییر کرده است. اما فیلتر در قضاوت مردی که می‌شناختم و افتخار می‌کردم برای او کار کنم، اساساً خاموش است.

گرگ: تصور این است که او به عنوان یک شخص تغییر کرده است، اما این لحظات جالب در مستند وجود دارد که رودی امروز را پیش بینی می کند. ما شاهد شورش افسران پلیس در شهرداری در سال 1992 هستیم که با شورش در کاپیتول مقایسه می شود. او در سال 89 پیشنهاد داد اما این ایده را دنبال نکرد که تقلبی در رای گیری صورت گرفته است. آیا او واقعاً تغییر کرده است یا به تازگی آشکار شده است؟

AVLON: رابرت کارو در مورد اینکه چگونه قدرت فساد نمی‌کند، قدرت آشکار می‌کند، سخن بسیار خوبی دارد. من همیشه بیشتر تمایل دارم این ضرب المثل را باور کنم که هر چه افراد بزرگتر می شوند، بیشتر می شوند. لحظاتی وجود دارد و مستند بسیاری از آنها را می سازد تا ارتباطی روایی بین شورش پلیس و 15 دی ایجاد کند. شخصی که می شناختم و برای او کار می کردم – آن حوادث او را به صورت روزمره تعریف نمی کرد.

شخصیت به حساب می آید. یکی از چیزهای خوب یا بد در مورد رودی، و چیزی که در 11 سپتامبر یاد گرفتم، این است که برای قهرمان شدن لازم نیست کامل باشید. رودی از این سیاستمدارانی نبود که تظاهر به کامل بودن کند.

او می‌دانست که انسان ناقصی است و فعالانه علاقه‌مند به کشف عیب‌های خود و انگیزه‌های او در زمان‌های پایین است. او کسی بود که به طور فلسفی به سیاست فکر می کرد.

مثلاً اگر در مورد موضعش در مورد سقط جنین با او صحبت می‌کردید، او به شیوه‌ای بی‌ادعا، شروع می‌کرد به صحبت در مورد سنت. توماس آکویناس، بحث در مورد زمان شروع زندگی.

او همچنین بود انسانی که به کشیش شدن فکر کرد و در نهایت دادستان شد. اما فکر می کنم در قضاوت او تغییری ایجاد شده است.

مدار ترامپ تمایل دارد افرادی را جذب کند که از نظر ثبات در بهترین حالت خود نیستند. رودی توجه و ارتباط را به قیمت میراث و شهرت خود پیدا کرد.

گرگ: برای من آموزنده بود که دوباره ببینم که او چقدر قهرمان ملی پس از 11 سپتامبر بود. فکر می‌کنید چه تأثیری بر او داشت؟ دیدی که اتفاق افتاد

AVLON: اول از همه، یک برداشت نادرست وجود دارد که تا حدودی ماهیت حزبی دارد که رودی قبل از 11 سپتامبر عمیقاً منفور بود. این از نظر آماری درست نیست.

این بدان معنا نیست که او گاهی اوقات بحث برانگیز و تفرقه افکن نبود. چیزی که او می گفت این است که وقتی در دریا در حال چرخش به دور یک کشتی هستید، باید شانه خود را به چرخ بیندازید.

11 سپتامبر یک مورد کلاسیک از ملاقات مرد در لحظه بود. نیویورک آبزرور که اغلب از رودی انتقاد می کرد، گفت که او تقریباً یک شبه خود را به عنوان بزرگترین شهردار نیویورک متمایز کرد.

او به نوعی چرچیل امروزی تلقی شد و این به دلیل واکنش غریزی او به یک حمله عظیم بی سابقه بود.

و همچنین به دلیل همدلی و صداقت او بود. او توانست غم و اندوه را در جهتی سازنده هدایت کند. او مصمم بود. او گفت که تعداد افرادی که جان خود را از دست دادند بیش از آن چیزی بود که هر یک از ما می توانیم تحمل کنیم و او الهام بخش دنیایی اساساً متزلزل و وحشتناک بود.

و فوق العاده بود ماه‌ها و سال‌ها بعد، وقتی در اتاق راه می‌رفت با تشویق ایستاده از او استقبال می‌شد.

من فکر می‌کنم گفتن این موضوع کمی خیلی ساده است که هر جا که می‌روید، پیش‌فرض چنین استقبالی را ایجاد می‌کند. اما من فکر می کنم کاری که انجام می دهد نشان می دهد که سقوط چقدر غم انگیز بوده است.

و اگر او اعتبار خود را به عنوان یک نوع دولتمرد ارشد جمهوری خواه میانه رو حفظ می کرد که در مسائلی که بسیاری از مردم به آن اهمیت می دهند – نظم و قانون، انضباط مالی و غیره، از جمله در مورد مسائل اجتماعی – سرسخت بود، می توانست نقش مهمی ایفا کند. نیروی تثبیت کننده در حزب جمهوری خواه

او می‌توانست کسی باشد که پارک‌ها، مجسمه‌ها و خیابان‌ها در سرتاسر کشور به نام او نام‌گذاری می‌شدند، به خاطر نمونه رهبری‌اش در آن روز، که نقطه پایان زندگی او بود. این بازتابی از استعداد و شخصیت واقعی بود.

گرگ: شما در مورد جمهوری خواه بودن او در یک شهر دموکرات صحبت کردید. او تنها شهردار جمهوریخواه شهر بزرگ نبود. لس آنجلس در آن زمان یکی داشت. جمهوریخواهان در سال 2008 جان مک کین را به عنوان رئیس جمهور معرفی کردند. میت رامنی سعی کرد به شدت محافظه کار باشد، اما این روزها او تقریباً به اندازه جمهوریخواهان میانه رو است. آیا فکر می‌کنید جمهوری‌خواهان علاقه‌ای به بازگشت به آن حد وسط و اداره یک شهر بزرگ دارند، نه صرفاً استفاده از آن به‌عنوان ورقه‌ای برای جاه‌طلبی‌های ملی‌شان؟

AVLON: سوال بزرگ و مهمی است. اگر بزرگ ترین گام ممکن را در شکاف های سیاسی تاریخی آمریکا بردارید، خواهید دید که بسیار بزرگتر از دموکرات/جمهوری خواه یا لیبرال/محافظه کار شهری در مقابل آن است. روستایی.

ما به جمهوری‌خواهان شهری و دموکرات‌های روستایی نیاز داریم تا به پر کردن شکاف‌ها کمک کنند. زمانی که جمهوری خواهان مترقی در آن روزگار، به ویژه در شمال شرقی، و دموکرات های محافظه کار وجود داشتند، مشکلات زیادی وجود داشت. اما شما همیشه می‌توانید اکثریت‌های حاکم را در دولت‌های تقسیم‌شده پیدا کنید. شما می توانید یک ائتلاف ایجاد کنید.

افول جمهوری‌خواهان شهری و دموکرات‌های روستایی به شدت برای کشور از نظر شعله‌ورتر شدن بیش از حد حزب‌گرایی و قطبی‌سازی و نوعی بی‌اعتمادی که از نظر فرهنگی در آمریکای ما وجود دارد، بسیار مخرب است.

جمهوری خواهان باید به بازی در مناطق شهری اهمیت دهند و دموکرات ها باید خیلی بیشتر به بازی در مناطق روستایی در ایالت های قرمز اهمیت دهند.

گرگ: ما تمایل داریم فکر کنیم که نزدیکی به ترامپ بود که رودی را رادیکال کرد، اما در این مستند ریفکی در مورد واکنش جولیانی به ریاست جمهوری باراک اوباما وجود دارد، شبیه به واکنش ترامپ به ریاست جمهوری اوباما در حقیقت. تعجب کردم که با دیدن آن قسمت چه احساسی دارید.

AVLON: پس از مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری، او بیشتر و بیشتر در آن حباب منزوی می شود. آن اکوسیستم جناح راست. این نوعی فرهنگ‌پذیری است که در آن محیط فراحزبی به نوعی فرض می‌شود.

این مکان هایی است که شما در حال سخنرانی هستید. این شبکه های تلویزیونی است که شما تماشا می کنید. شما تمام وقت خود را با پارتیزان ها می گذرانید. این شما را از مسئولیت اداره و اتحاد یک شهر بسیار متنوع جدا می کند – حتی مطمئناً او با آن چالش هایی داشت.

من فکر می کنم که دشمنی او با هیلاری کلینتون و کلینتون ها یکی از چیزهایی بود که او را در اواخر کارزار انتخاباتی (2016) به استقبال دونالد ترامپ سوق داد.

به هر حال، او هرگز (فرماندار سابق نیوجرسی) کریس کریستی یا (فرماندار سابق فلوریدا) جب بوش را تایید نکرد، اما او واقعاً تمایل داشت که ابتدا از هر یک از آنها حمایت کند، زیرا آنها همان جمهوری خواهانی هستند که او بود.

بعد از اینکه او این اظهار نظر را در مورد اوباما بیان کرد، من معتقدم که این یک جمع آوری کمک مالی برای (فرماندار وقت ویسکانسین) بود. اسکات واکر، او در واقع با من در خانه تماس گرفت تا خودش را توضیح دهد. (گزارش سی‌ان‌ان را در سال 2015 بخوانید، زمانی که جولیانی گفت که فکر نمی‌کند اوباما «آمریکا را دوست دارد».)

عجیب بود، زیرا فکر می‌کنم ما به تازگی صاحب اولین پسرمان شده‌ایم و من و مارگارت در کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری او با هم آشنا شدیم. (اولون با مارگارت هوور، مفسر سیاسی CNN و مجری برنامه “خط شلیک” شبکه PBS ازدواج کرده است. و او مرا صدا زد تا منظورش را توضیح دهم.

فکر می‌کردم این افشاگری از رسانه‌های دست راستی است که او بلعیده بود، و همچنین در جایی از گناه وجود داشت که احساس می‌کرد باید خودش را برای من که مدت‌ها پیش قبلاً برای او کار می‌کردم توضیح دهد.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

پاربرگ سایت

تماس با ما