چین برای جلوگیری از مقایسه «صفر کووید»، عکس‌های شلوغ در جام جهانی را محدود می‌کند

در قطر، هواداران بدون نقاب در جام جهانی با خوشحالی در استادیوم های شلوغ آرنج به آرنج در حال فریاد زدن هستند و ظاهراً اوقات فوق العاده ای را سپری می کنند.

این تصویر تضاد مستقیمی با چین دارد، جایی که ادامه سیاست‌های «صفر کووید» جمعیت زیادی را محدود کرده، قرنطینه‌های غیرارادی گاه به گاه اجباری کرده و استفاده مداوم از ماسک را در عموم تضمین کرده است. با دیدن سرگرمی آزادانه در خارج از مرزهای کشور، برخی از مردم در شبکه های اجتماعی چینی پرسیدند: چرا ما نه؟

از آنجایی که چین از یک طوفان ناآرامی‌های داخلی تشنج می‌کند و اعتراضات در شهرهای بزرگ سراسر کشور علیه محدودیت‌های کووید آغاز شده است، کاربران رسانه‌های اجتماعی و روزنامه‌نگاران در چین متوجه شده‌اند که عکس‌های مشابهی از جمعیت را مشاهده نمی‌کنند. در پخش آنها ببینید در یکی از نمونه‌های ثبت شده توسط مارک درایر، بنیانگذار China Sports Insider، تصویر نزدیک از طرفداران کروات در CCTV، ایستگاه تلویزیونی دولتی چین، با تصویر مربی کانادا جایگزین شد.

درایر، نویسنده کتاب «ابر قدرت ورزشی: دیدگاه خودی در مورد تلاش چین برای بهترین بودن»، گفت: دوربین مداربسته مدت‌هاست در مورد پخش زنده ورزشی که هیچ کنترلی روی آن‌ها ندارد محتاط بوده است. او گفت که در سال 2004، تصویر مختصری از میدان تیان‌آن‌من از سال 1989 در طول مسابقات سوپربول نمایش داده شد که باعث کاهش رشد NFL در چین و اطمینان بیشتر مقامات تلویزیونی در آینده شد.

درایر گفت که بازی‌ها با تاخیر 30 ثانیه‌ای در چین نمایش داده می‌شوند و به مقامات دوربین مداربسته فرصت می‌دهند تا عکس‌های نزدیک از طرفداران که جیغ می‌کشند را با سایر عکس‌های دوربین موجود، اغلب از مربیان یا نیمکت، جایگزین کنند.

تغییرات عمده نیستند. او گفت که برخی از عکس های جمعیت هنوز نشان داده می شود، اما اکثر آنها جایگزین می شوند.

درایر گفت که آگاهی روزافزون از تفاوت ها از طریق پست های ویروسی در رسانه های اجتماعی به ناامیدی فزاینده در چین کمک کرده است.

او می‌گوید: «این یکی از آن لحظاتی است که در آن نگاهی به پرده می‌اندازید و متوجه می‌شوید که نوعی روایت دستکاری شده به شما داده می‌شود.

ناامیدی فزاینده از محدودیت‌های کووید، که پس از آتش‌سوزی مرگبار در منطقه سین‌کیانگ به نمایش نادری از احساسات ضد دولتی تبدیل شده است، به طور فزاینده‌ای در بخش ورزش احساس می‌شود، زیرا اکثر نقاط جهان به سمت فعالیت گسترده خود حرکت کرده‌اند. رویدادهای مقیاس

طرفداران ورزش در چین به ورزشگاه‌های پر از ورزش در بریتانیا برای لیگ برتر و ورزشگاه‌های پرجمعیت NBA در ایالات متحده و کانادا توجه کرده‌اند. درایر گفت که پس از مراسم افتتاحیه جام جهانی واکنش شدیدی در شبکه های اجتماعی به وجود آمد.

اینجاست که مردم به نوعی می‌گفتند، خوب، صبر کن، چطور شد که 60 تا 70000 نفر در محله‌های بسته و بسته و بدون ماسک بالا و پایین می‌پرند؟ او گفت. این بدیهی است که با آنچه امروز برای اکثریت مردم چین می‌گذرد، تضاد کامل دارد، جایی که بسیاری از مردم در خانه‌ها محبوس هستند، از خانه کار می‌کنند، ماسک می‌پوشند، آزمایش‌های روزانه یا تقریباً روزانه انجام می‌دهند. و مطمئناً در رویدادهای ورزشی بزرگ مانند این شرکت نمی کنم.”

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت

تماس با ما