چین پس از سه سال محدودیت مرزی کووید، صدور تمامی ویزاها برای خارجی ها را از سر می گیرد


هنگ کنگ
CNN

پس از سه سال محدودیت مرزی همه گیر، چین به طور کامل به روی بازدیدکنندگان خارجی – از جمله گردشگران – باز می شود.

سفارت چین در ایالات متحده در بیانیه‌ای به زبان چینی که روز دوشنبه در وب‌سایت خود منتشر کرد، اعلام کرد که این کشور از روز چهارشنبه صدور همه دسته‌های ویزا برای اتباع خارجی را از سر می‌گیرد.

در بیانیه آمده است: مسافرانی که ویزای چندساله صادر شده قبل از 28 مارس 2020 – تاریخی که چین مرزهای خود را به روی اکثر بازدیدکنندگان خارجی در تلاش برای جلوگیری از کووید-19 بست – دارند تا زمانی که اعتبار آنها منقضی نشده باشد، مجاز خواهند بود از آنها استفاده کنند. .

مقامات چین ماه گذشته یک “پیروزی بزرگ و قاطع” را در مدیریت خود با شیوع ویروس کرونا اعلام کردند که پس از کاهش ناگهانی سیاست “صفر کووید” پکن در اواخر سال گذشته، کشور را فراگرفته بود.

اعلام روز دوشنبه همچنین در حالی منتشر می شود که پکن به دنبال احیای دومین اقتصاد بزرگ جهان و صنعت توریست داخلی آن پس از یک سال رشد اندک است که توسط اقدامات همه گیر تشدید شده است.

در سال 2022، چین 115 میلیون سفر برون مرزی را ثبت کرد که بسیار کمتر از سطح 670 میلیون نفری قبل از همه گیری سال 2019 است. خارجی ها 97.7 میلیون از این سفرها را در سال 2019 به خود اختصاص دادند – رقمی که در سال گذشته به 4.47 میلیون کاهش یافت زیرا محدودیت های کووید تقریباً همه را به جز ساکنان خارج کرد.

بر اساس بیانیه سفارت در روز دوشنبه، ورود بدون ویزا به جزیره جنوبی هاینان و برای کشتی های مسافرتی که از شانگهای بازدید می کنند، از سر گرفته می شود.

ورود بدون روادید همچنین برای خارجی هایی که از هنگ کنگ و ماکائو به استان همسایه گوانگدونگ سفر می کنند و گروه های تور از کشورهای عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (ASEAN) که از استان های گویلین و گوانگشی بازدید می کنند، از سر گرفته می شود.

چین در ژانویه قرنطینه مسافران بین‌المللی را لغو کرد و در بازگشایی نسبی با موج شادی و آرامش شهروندان مواجه شد – هم صدها میلیون نفری که در سه سال گذشته در داخل کشور منزوی شده‌اند و هم آن‌هایی که در خارج از کشور از عزیزان خود جدا شده‌اند.

مسافرانی که به این کشور می‌روند همچنان باید 48 ساعت قبل از حرکت آزمایش کووید را انجام دهند و باید نتایج را در فرم‌های اظهارنامه سلامت گمرکی خود پر کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا در توصیه‌ای که در 10 مارس به‌روزرسانی شد، از شهروندان آمریکایی می‌خواهد به دلیل «اجرای خودسرانه قوانین محلی» و خطر بازداشت غیرقانونی، در هر سفر به چین از جمله هنگ‌کنگ و ماکائو تجدید نظر کنند.

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما