کمک هزینه شهریور 1401 چقدر است و به چه کسانی پرداخت می شود؟

فرارو- کمک هزینه روز بیستم طبق روال عادی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما برای شهریور ماه، ابهامات زیادی پیش روی یارانه نقدی خانوارها وجود دارد. در گام اول برخی رسانه ها مدعی شده اند که امکان افزایش یارانه برای هر فرد وجود دارد.

لطفا فرار کنید مرجع این رسانه در مورد افزایش احتمالی یارانه ها، شرکت مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه است. وی گفت: در صورت عدم تعدیل قیمت ها بر اساس شهریور ماه سال گذشته، میزان یارانه نقدی را بر اساس قیمت جدید تعدیل می کنند.

میرکاظمی همچنین گفت: لایحه اصلاح یارانه ها را به مجمع ارائه کنند. اما او نگفته است که اگر قیمت ها بر اساس شهریور 1400 تعدیل نشود، میزان یارانه چقدر خواهد بود.

اما به نظر می رسد در حال حاضر موضوع افزایش یارانه نقدی در دستور کار قرار نگرفته و در صورت تصمیم گیری، این موضوع اجرایی خواهد شد. در گام اول لایحه باید توسط دولت ارائه شود و پس از بررسی در کمیسیون تخصصی به صحن مجمع برود. پس از آن و در صورت کسب اکثریت آرا، مصوبه برای بررسی به قیم شورا خواهد رفت. بنابراین به نظر می رسد افزایش یارانه نقدی چند ماه طول بکشد.

شهریور ماه چه زمانی است؟

در حال حاضر دولت برنامه اجرایی جایگزینی کالابرگ با یارانه نقدی را مشخص نکرده است. اما احتمالاً این جایگزینی حداقل به سپتامبر نخواهد رسید. بنابراین باید منتظر 20 شهریور ماه واریز یارانه فاز 139 نیز باشیم.

در چنین شرایطی افراد حاضر در دهه اول تا سوم 400 هزار تومان و افراد حاضر در دهه چهارم تا نهم 300 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت

تماس با ما