کیسینگر: اکیلانا ניסט، اوکریناین אחר נטו שוד

وزیر امور خارجه معتقد است که تلاش های واشنگتن برای وارد کردن اوکراین به ناتو پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی محتاطانه نبوده است.

به گزارش اسنا، هنری کیسینجر، دیپلمات کهنه کار آمریکایی 99 ساله، با شورای روابط خارجی استدلال کرد که واشنگتن تلاش کرد پس از فروپاشی دیوار برلین، همه اعضای بلوک اتحاد جماهیر شوروی سابق را بدون تبعیض در بر گیرد و تمام اعضای بلوک شوروی سابق را شامل شود. منطقه بین مرکز اروپا و مرز روسیه برای تجدید باز شد.

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا با بیان اینکه تغییرات یاد شده اساسا «کمربند امنیتی» تاریخی روسیه را حذف کرد، گفت: از دیدگاه روسیه، آمریکا سپس تلاش کرد تا کل منطقه را بدون استثنا در یک سیستم راهبردی تحت عنوان ادغام کند. رهبری آمریکا

در نتیجه، کیسینجر تاکید کرد که “این سیاست عاقلانه ای از سوی آمریکا نیست که اوکراین را به عضویت ناتو درآورد.”

با این حال، او معتقد است که این تلاش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، برای پیوستن به اوکراین در حوزه نفوذ مسکو با یک “حمله غافلگیرانه” را توجیه نمی کند.

کیسینجر گفت که نمی‌دانم آیا امکان صلح با رهبر روسیه وجود دارد یا خیر، اما تاکید کرد که غرب “باید به دنبال فرصتی برای تدابیری برای تضمین آزادی اوکراین باشد” و این کشور را بخشی از سیستم اروپا نگه دارد. .

علاوه بر این، کیسینجر معتقد است که روسیه به نوعی «جنگ» را باخته است، زیرا ظرفیت آن برای تهدید اروپا با کمپین‌های متعارف، که برای دهه‌ها یا حتی قرن‌ها از آن استفاده می‌کرد، «اکنون به وضوح تحت کنترل است».

اما وزیر خارجه آمریکا گفت دیر یا زود غرب و روسیه باید وارد گفتگو شوند. وی با تاکید بر اینکه ممکن است برخی از مذاکرات در سطح غیررسمی و در قالب تحقیقات مقدماتی انجام شود، افزود: در فضای هسته ای چنین نتیجه ای بر تصمیم گیری در میدان جنگ ارجحیت دارد.

در اوایل ماه اوت، کیسینجر هشدار داد که ایالات متحده خود را “در آستانه جنگ با روسیه و چین در مشکلاتی می بیند که تا حدی ما اختراع کرده ایم.” او استدلال کرد که واشنگتن سنت دیپلماسی را رد می کند زیرا “به جای تأثیرگذاری بر نظرات مخاطبان خود، به دنبال تغییر یا محکوم کردن آنها است.”

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت

تماس با ما