یادداشت آذری جهرمی درباره ماهواره های اینترنتی در نسل جدید گوشی ها

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در کانال تلگرامی خود نوشت: بر اساس اخبار منتشر شده به زودی نسل جدید گوشی های آیفون و اندروید از طریق ماهواره (مانند اسپیس ایکس) به صورت مستقیم و بدون تجهیزات اضافی به اینترنت متصل می شوند. . به نظر می رسد زنجیره های این قرارداد تا سال 2025 نهایی و تکمیل شود، البته تا آن زمان این خدمات در برخی نقاط به صورت آزمایشی استفاده می شود.

البته اینکه آیا این خدمات را به صورت رومینگ با اپراتورهای داخلی ارائه می کنند یا سیم کارت را به صورت دائمی صادر می کنند یا خدمات دیگری را ارائه می دهند، هنوز مشخص نیست.

ترکیب این فناوری مدرن با سیاست اعلام شده از سوی ایالت های سابق ایالات متحده آمریکا مبنی بر ایجاد یک چمدان اینترنتی می تواند منجر به ارائه نوع جدید و متفاوتی از خدمات در برخی از کشورها شود.

موانع زیادی بر سر راه توسعه 5G وجود دارد، قیمت بالای اینترنت همراه و فیلترینگ گسترده عواملی هستند که می توانند ضریب نفوذ این سرویس های ماهواره ای را در کشورهای هدف ایالات متحده افزایش دهند.

جدای از بحث های سیاسی، این دستاورد بزرگ بشری امکان اتصال دنیای بزرگ و آرام به اینترنت، توسعه صنعت IOT و در نهایت رفاه بشر را ایجاد خواهد کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم