یک بام و دو هوا برای شرکت کنندگان در لیگ بسکتبال غرب آسیا

کد خبر : 1851226 |
10 آبان 1401 ساعت 10:00 |
192 بازدید |

0
نقطه نظر

گروه بندی مسابقات لیگ بسکتبال غرب آسیا در حالی تکمیل شد که دومین نماینده ایران منحل شد.

یک بام و دو هوا برای شرکت کنندگان در لیگ بسکتبال غرب آسیا

به روگرز “ورزش سه” و به نقل مهر، زوب اهن یکی از دو نماینده ایران در مسابقات لیگ بسکتبال غرب آسیا است. البته حضور این تیم در این دوره از مسابقات خارج از مهلت تعیین شده برای اعلام آمادگی و نهایی شدن نماینده کشورهای منطقه است و با رایزنی هایی به نتیجه رسید.شرایط برای نمایندگان کشورهای اول و دوم تا حدودی مبهم هستند.

لیگ بسکتبال غرب آسیا با حضور 8 تیم برگزار می شود. عراق و فلسطین در این رقابت ها یک نماینده دارند اما ایران، لبنان و سوریه هر کدام با دو تیم در این رقابت ها حضور خواهند داشت.

شهرهای گرگان و ذوب قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته اصفهان هستند و نمایندگان لیگ برتر ایران در فصل جدید لیگ بسکتبال غرب آسیا مورد توجه قرار گرفته اند که البته شرایط برای حضور این دو تیم در نظر گرفته شده است. متفاوت است و همین موضوع برای مردم اصفهان ابهاماتی ایجاد می کند

ماجرا از این قرار است که مسئولان برگزاری لیگ غرب آسیا بخشی از هزینه های حضور در این رقابت ها را بر دوش تیم های خود گذاشتند. البته این موضوع شامل نمایندگان کشورهای اول نمی شود و تنها مربوط به نمایندگان کشورهای دوم خواهد بود که جذب ایران می شوند.

دقیقا مشخص نیست که کدام قسمت از هزینه ها بر عهده تیم است. این امکان وجود دارد که هزینه های مربوط به اسکان و اسکان تیم های دوم توسط برگزارکنندگان مسابقات که به حساب کنفدراسیون غرب آسیا (WABA) نیز می باشد پرداخت شود و هزینه سفر (بلیت) با خود تیم ها یا شاید برعکس، اما این مشکلی ندارد.

برای پیگیری این موضوع با علی احسانی مدیرعامل باشگاه ذوب تماس گرفتم که وی از پاسخگویی خودداری کرد.

جواد داوری رئیس فدراسیون بسکتبال با تایید متفاوت بودن شرایط مالی تیم های کشورهای اول و دوم لیگ غرب آسیا گفت: این موضوع فقط به ایران مربوط نمی شود. هر سه نوجوانی که با دو نماینده در مسابقات شرکت می کنند مشمول این قانون می شوند.

وی با بیان اینکه در ابتدا تنها یک نماینده از ایران در لیگ غرب آسیا حضور داشت، تصریح کرد: فدراسیون بسکتبال رایزنی های زیادی انجام داد تا بتواند همه مسابقات را با موفقیت به نتیجه برساند که خوشبختانه توانستیم این کار را انجام دهیم. از اینجا به بعد در کنار این تیم و در مجموع نمایندگان کیشورمان خواهیم بود.

رئیس فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه «دقیقاً چه بخشی از هزینه ها جذب ذوب می شود؟»، خاطرنشان کرد: هنوز در این زمینه به فدراسیون اطلاع رسانی نشده است، اما آنچه مشخص است نگاه فدراسیون به غرب آسیاست. لیگ و حضور نمایندگان باشگاه ها جوانان ما ملی پوش می شوند و تلاش می کنیم حمایت های لازم را داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، ذوب آهن برای حضور در لیگ غرب آسیا با این شرایط و شرایط مالی مواجه است که انجام شد. در این مورد حتی سازمان لیگ در برنامه ریزی و زمان بندی برای فصل جدید لیگ برتر، مشارکت شهرداری گرگان در غرب آسیا و لغو احتمالی برخی از جلسات هفتگی مورد توجه قرار گرفت و رضایت داد. حضور او در مسابقات با وجود اینکه اکنون نگاه متفاوتی به تیم های کشورهای اول و دوم دارد و باعث ناامیدی این تیم و مسئولان آن شده است.

البته ذوب آهن تاکنون واکنشی به این موضوع نداشته است، اما با توجه به جلسات رفت و برگشت و هزینه هایی که هر سفر بر اصفهان تحمیل می کند، بعید نیست نگاهی به انصراف و انصراف از مسابقات داشته باشند. اگرچه این مشکل اینجاست که با توجه به پایان گروه، احتمال دارد این جریمه برای باشگاه اعمال شود.

فصل جدید لیگ بسکتبال غرب آسیا پس از سه سال وقفه – به دلیل بیماری همه گیر – از 28 دسامبر آغاز می شود. رده بندی 8 تیم شرکت کننده در این مسابقات به شرح زیر است:

گروه A: بیروت لبنان، الاتحاد سوریه، رام الله ارتدکس فلسطین، ذوب آهن اصفهان
گروه B: شهرداری گرگان، الریاضی لبنان، الکرامه سوریا، نفت عراق

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت

تماس با ما