4 نفر متهم به 13 میلیون دلار کلاهبرداری از ورزشکاران حرفه ای شدند

به گفته دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، چهار نفر روز پنجشنبه دستگیر و متهم به کلاهبرداری دسته جمعی از چهار بازیکن بسکتبال مردان حرفه ای از بیش از 13 میلیون دلار شدند.

در یک طرح، ظاهراً سه بازیکن متقاعد شدند که بیش از 5 میلیون دلار بیمه نامه عمر را با قیمتی هنگفت خریداری کنند. در مورد دیگری، بازیکن چهارم 7 میلیون دلار برای خرید یک تیم بسکتبال حرفه ای زنان هزینه کرد، اما دادستان گفتند که این پول هرگز به سمت خرید نمی رود. بر اساس کیفرخواست، در طرح سوم، یک بازیکن 1 میلیون دلار برای تأمین مالی یک آژانس نمایندگی بازیکنان هزینه کرد که هرگز وجود نداشت.

ویلیامز در بیانیه‌ای گفت: «این متهمان معتقد بودند که کلاهبرداری میلیون‌ها دلار از مشتریان ورزشکار حرفه‌ای‌شان یک بی‌اعتنایی است. این یک اشتباه بزرگ بود و آنها اکنون به دلیل جنایات ادعایی خود با اتهامات جنایی جدی روبرو هستند.”

داریل کوهن، برایان گیلدر، چارلز بریسکو و کالوین داردن جونیور. هر کدام به یک فقره کلاهبرداری با سیم و یک فقره توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم متهم شدند. هر اتهام حداکثر 20 سال زندان دارد.

کوهن، که قبلا کارگزار مورگان استنلی بود، به یک فقره کلاهبرداری در مشاور سرمایه گذاری نیز متهم شد. بریسکو، که قبلا یک نماینده رسمی NBA بود، به یک فقره سرقت هویت متهم شد.

کوهن، گیلدر، بریسکو و داردن برای اظهار نظر در دسترس نبود و پرونده های دادگاه لیستی از وکلای هیچ یک از آنها را درج نکرد. براندون ریف، وکیلی که قبلاً وکالت کوهن را بر عهده داشت، بلافاصله به درخواست اظهارنظر در روز پنجشنبه پاسخ نداد.

مورگان استنلی، جایی که کوهن از سال 2015 تا 2021 در آن کار می کرد، در بیانیه ای اعلام کرد که در مارس 2021 “خاموش” شده و از آن زمان از صنعت اوراق بهادار محروم شده است. ما به طور کامل با تحقیقات همکاری کردیم و ادعاهای مشتریان مربوط به آقای دکتر را حل کردیم. کوهن،» سخنگوی این شرکت گفت.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نیز یک شکایت مدنی علیه کوهن تنظیم کرد.

هویت ورزشکاران حرفه ای که به گفته دادستانی مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، منتشر نشده است. اما به نظر می رسد بسیاری از جزئیات طرح بیمه عمر با ادعاهای جرو و لورن هالیدی، چندلر پارسونز و کورتنی لی مطابقت دارد که قبلاً ادعاهای کلاهبرداری توسط کوهن را به نیویورک تایمز شرح داده بودند.

جرو هالیدی برای میلواکی باکس NBA بازی می کند و لورن هالیدی، همسرش، یک فوتبالیست حرفه ای سابق است. پارسونز و لی بازیکنان سابق NBA هستند. همه آنها گفتند که شکایت هایی را علیه کوهن در سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی که بر شرکت های کارگزاری نظارت دارد، ثبت کرده اند.

طبق این کیفرخواست، بین سال‌های 2017 تا 2020، کوهن و گیلدر سه بازیکن NBA را به خرید حدود 6.2 میلیون دلار از بیمه‌نامه‌های زندگی ترغیب کردند که کوهن و گیلدر مخفیانه حدود 4.5 میلیون دلار از آن سود بردند. کوهن ظاهراً حدود 200000 دلار از این پول را به فردی که با او در رابطه عاشقانه بود داده است و از سایر سرمایه‌ها برای پرداخت پول یک بازیکن حرفه‌ای بیسبال که تهدید به شکایت از او می‌کرد، برای پرداخت صورتحساب کارت اعتباری‌اش و بازسازی او استفاده کرده است. خانه، به گفته دادستان.

بر اساس کیفرخواست، طرح دیگری شامل خرید یک تیم بسکتبال حرفه ای زنان بود. یکی از بازیکنان NBA می خواست این تیم را بخرد، اما با توافق نامه دسته جمعی NBA از انجام این کار منع شد.

دادستان گفت که این بازیکن با بریسکو، داردن و دیگران “توافق” را مطرح کرد که در آن بازیکن به طور غیرمستقیم از طریق شرکتی که تحت کنترل یکی از بستگان داردن است، تیم را خریداری کند. این بازیکن برای خرید تیم، 7 میلیون دلار به یک حساب بانکی که تحت کنترل داردن بود، انتقال داد. اما در عوض، دادستان ها گفتند، داردن بیش از 1 میلیون دلار به بریسکو و بیش از 500000 دلار به یکی از بستگانش انتقال داد، سپس بقیه را صرف ارزهای دیجیتال، خانه، ماشین های لوکس، هنر و پیانو کرد.

طبق پرونده های دادگاه، کوهن، بریسکو و داردن متهم به کلاهبرداری از یک بازیکن NBA هستند که می خواست یک آژانس نمایندگی بازیکنان راه اندازی کند که پس از بازنشستگی او اداره می شود. این بازیکن به بریسکو 1 میلیون دلار داد تا آژانس بتواند هزینه های مربوط به امضای قرارداد بسیار مورد تبلیغ را بپردازد. اما دادستان ها گفتند که این مشتری هرگز با آژانس امضا نکرده است و قرارداد ادعایی که او امضا کرده جعلی بوده است. بر اساس کیفرخواست، ظاهراً این پول به بریسکو منتقل شد، او بدهی را پرداخت کرد و مقداری از آن را به داردن داد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما