ED دختر آنوبراتا موندال سوکانیا را به اتهام پولشویی دستگیر کرد اخبار هند

دهلی نو: اداره اجرای (ED) روز چهارشنبه سوکانیا موندال، دختر آنوبراتا موندال، مرد قدرتمند کنگره ترینامول را در ارتباط با کلاهبرداری قاچاق گاو در بنگال غربی دستگیر کرد. ED چندین بار سوکانیا را به مقر خود در اینجا احضار کرده بود تا از او در ارتباط با کلاهبرداری بازجویی کند، اما او از احضار اجتناب کرد. پدرش آنوبراتا موندال هم اکنون در رابطه با همین کلاهبرداری در بازداشت قضایی است. سوکانیا هشت ماه پس از دستگیری پدرش در آگوست سال گذشته توسط ED دستگیر شد. ED می خواست از او در مورد منابع مالی در شرکت ها و کارخانه های برنج در منطقه بیربهوم بنگال غربی که در آن مدیر یا شراکت بود، سوال کند. پروب فاش کرد که او مدیر دو شرکت Neer Developer Pvt Ltd و ANM Agrochem Foods Pvt Ltd است. این شرکت ها دفاتر خود را در همان آدرسی دارند که کارخانه برنج Bholebam که آن نیز متعلق به آنها است، در شهر بولپور بیربهوم واقع شده است. جدای از آن، او در تعدادی از کارخانه های برنج در منطقه بیربهوم مشارکت داشته است.

پیش از این، او توسط ED مورد بازجویی قرار گرفت، اما او هرگونه اطلاعات یا اطلاعاتی در مورد شرکت ها، کارخانه های برنج یا سایر املاک به نام خود را رد کرد. او همچنین اظهار داشت که مانیش کوتاری، حسابدار رسمی آنها از همه جزئیات آگاه بوده است. حتی کوثری نیز توسط ED دستگیر شد و در حال حاضر در بازداشت قضایی است.

TMC در مورد دستگیری سوکانیا ایستادگی می کند

در حالی که خبر دستگیری سوکانیا موندا در دهلی توسط اداره اجرای (ED) عصر چهارشنبه به کلکته رسید، حزب حاکم این ایالت در این مورد موضع امنی اتخاذ کرد.

سخنگوی ترینامول، کونال گوش گفت که او از اظهار نظر در این مورد خودداری خواهد کرد، زیرا موضع حزب در مورد چنین موضوعاتی کاملاً واضح است که پشت سر کسی که در فساد دست داشته باشد نخواهد ایستاد. “اما این سوال به طور خودکار مطرح می شود که آیا آژانس مرکزی می توانست بدون بازداشت سوکانیا موندال به تحقیقات خود ادامه دهد. او مادرش را چند ماه پیش از دست داد، پدرش در بازداشت قضایی است. بنابراین، آیا چنین اقدام افراطی لازم بود؟ این گام پس از دستور یک نیروی سیاسی برداشته شد.

BJP می گوید دستگیری سوکانیا اجتناب ناپذیر بود

در همین حال، سوکانتا ماجومدار، رئیس BJP بنگال غربی و نماینده لوک سبها، گفت که با توجه به اینکه او مکررا از احضار آژانس مرکزی اجتناب کرده است، دستگیری اجتناب ناپذیر است. او گفت: “از ابتدا او به عدم همکاری در روند تحقیقات متوسل شده بود. بنابراین، امر اجتناب ناپذیر اتفاق افتاده است.”

مغزهای حقوقی در این ایالت احساس می کنند که سوکانیا از دانش خود در مورد سرمایه های هنگفت موجود در شرکت هایی که در آن مدیر بود، نمی تواند برای اثبات بی گناهی او استفاده شود. کاوشیک گوپتا، مشاور ارشد دادگاه عالی کلکته، گفت: “او یک بزرگسال است. بنابراین او نمی تواند در چنین موضوعاتی، به ویژه مدیر شرکت هایی که در حال بررسی هستند، ادعای نادانی کند.”

window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v5.0&appId=2512656768957663&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });window.addEventListener(‘scroll’, (event) => {
var script = document.createElement(‘script’);
script.src=”https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v10.0&appId=1911135012435337&autoLogAppEvents=1″;
document.body.appendChild(script);
}, { once: true });

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

پاربرگ سایت

تماس با ما