Lionsgate کوچک با فروش بلیط جان ویک به اوج می رسد

یک استودیوی کوچک هالیوودی، استودیویی که تلاش می‌کند در یک تجارت فیلم که به سرعت در حال تغییر است، مرتبط بماند، در آخر هفته یک کلاس کارشناسی ارشد در مدیریت فرنچایز فیلم برگزار کرد.

استودیو Lionsgate با فیلم غرق در خون “جان ویک: فصل 4” که در سینماهای آمریکای شمالی حدود 73.5 میلیون دلار فروخت، در باکس آفیس به زندگی بازگشت و به راحتی برای مقام اول کافی بود. مجموعه‌های فیلم تقریباً همیشه در چهارمین قسمت خود از هم می‌پاشند، حتی اگر تا این حد پیش بروند. اما فرنچایز «جان ویک» که حول محور یک قاتل خسته با بازی کیانو ریوز ساخته شده است، اکنون با هر دنباله متوالی رشد چشمگیری داشته است، کاری که به گفته تحلیلگران تا به حال هیچ ویژگی اکشن و هیجانی انجام نداده است. (فرانچایز “سریع و خشمگین” با فصل سوم تصادف کرد و منجر به یک بازسازی خلاقانه شد.)

دیوید آ. گراس، مشاور فیلم که خبرنامه ای را در مورد اعداد باکس آفیس منتشر می کند، می گوید: «این شخصیت اکنون آنقدر تثبیت شده و مورد علاقه است که می تواند برای مدت نامعلومی ادامه یابد، اگر درست رفتار شود.

اولین «جان ویک» در سال 2014 به فروش 14 میلیون دلاری بلیت رسید و اکران داخلی خود را با 43 میلیون دلار به پایان رساند. در سال 2017، «جان ویک: فصل 2» در سه روز اول اکران 30 میلیون دلار فروخت و 92 میلیون دلار فروش کرد. «جان ویک: فصل 3 – پارابلوم» در سال 2019 به فروش 57 میلیون دلاری رسید و 171 میلیون دلار فروخت.

سری «جان ویک» اکنون از نظر رشد فصل به فصل از فرنچایزهای «مرگ سخت» و «سلاح مرگبار» بالاتر است. هر دوی این املاک متعلق به دوران دهه 1980 بیش از چهار فیلم به اوج رسیدند، با فروش اولیه بلیت برای هر پیشنهاد جدید بیش از آخرین. اما محبوبیت هیچکدام از دنباله ای به دنباله دیگر به اندازه «جان ویک» افزایش یافت.

چاد استاهلسکی هر چهار فیلم «جان ویک» را کارگردانی کرده است (او قبلاً به عنوان بدلکار برای ریوز فعالیت می کرد) که توسط یک تیم تهیه کننده به رهبری باسیل ایوانیک حمایت می شد. آنها به طرز ماهرانه‌ای سریال را به سمت بودجه‌های بزرگ‌تر هدایت کرده‌اند – ساخت آخرین فصل 90 میلیون دلار در مقایسه با 20 میلیون دلار برای فصل اول هزینه داشت. هر قسمت منتقدان را مجذوب خود کرده است.

«جان ویک: فصل 4» مانند فیلم‌های قبلی خود توسط تماشاگران مرد ساخته شد. لاینزگیت تخمین زد که 69 درصد از خریداران بلیت مرد بودند و 48 درصد از خریداران بالای 25 سال بودند.

در جایگاه دوم آخر هفته، «شزم: خشم خدایان» (برادران وارنر) حدود 9.7 میلیون دلار جمع‌آوری کرد و مجموع دو هفته‌ای 46 میلیون دلاری را به دست آورد. «Scream VI» (Paramount) تقریباً 8.4 میلیون دلار بلیت فروخت که در مجموع سه هفته حدود 90 میلیون دلار فروش داشت.

در سال‌های 2021 و 2022، لاینزگیت در مجموع چهار فیلم را در سینماها اکران کرد. دو تا از آنها شکست های عظیمی بودند. در سال 2020، Lionsgate موفق شد با “Knives Out” موفق شود – فقط نتفلیکس دنباله گران قیمت “Glass Onion: A Knives Out Mystery” را بدست آورد. از برخی جهات، لاینزگیت تبدیل به یک فکر بعدی در صنعت شده بود که اغلب در هالیوود به عنوان استودیو بعدی که قربانی صنعت سرگرمی در حال تثبیت می شود، مورد بحث قرار می گرفت.

اما یک تلاش برگردان به رهبری جو دریک، رئیس فیلم Lionsgate، ممکن است شروع به نشان دادن نتایج کند. «انقلاب عیسی» که ماه گذشته توسط لاینزگیت اکران شد، تقریباً 50 میلیون دلار بلیت فروخته است. (ساخت آن 15 میلیون دلار هزینه داشته است.) در ماه نوامبر، Lionsgate فرنچایز «بازی های گرسنگی» خود را با پیش درآمدی به نام «تصنیف پرندگان آوازخوان و مارها» احیا خواهد کرد. این استودیو همچنین دنباله‌های «اره» و «بی مصرف‌شده» را به همراه اقتباسی از جودی بلوم «آیا آنجا خدا هستی؟» در راه است. من هستم، مارگارت.»

البته، «جان ویک» بسیار بیشتری نیز در دست ساخت است، از جمله اسپین آف فیلم، «بالرین» با بازی آنا دی آرماس، و مجموعه تلویزیونی «قاره» که برای طاووس و پرایم ویدیو عرضه می شود.

Jon Feltheimer، مدیر اجرایی Lionsgate، اخیراً در یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران، پروژه‌های سینمایی آینده این استودیو را به عنوان «محکم‌ترین صفحه‌ای که برای سال‌های بسیار، بسیار، در اختیار داشته‌ایم» توصیف کرد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما